2008 takarékosan

Kovács András Péter
2007. 12. 05. · Hócipő 2007/25

Megvannak a jövő évi költségvetés sarokszámai. Az állam kisebb lesz, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyére eső kiadásokat például Franciaország költségvetéséből kívánja fedezni a kormány, a deficites szektorokat pedig Alaszkának adná. Az önkormányzatok valamivel több pénzből gazdálkodhatnak, ráadásul a többlet egy része úgynevezett „kockázati hányad”, amelyet a polgármesterek havonta egyszer megforgathatnak a kaszinóban.

A közbeszerzésekre jobban odafigyelne mind az állam, mind az önkormányzatok. Ezután a körmükre koppintanak azoknak az útépítőknek, akik zebrafestéshez a fehér festék mellett feketét is elszámolnak. Az épületfelújítási munkákba eztán bevonják a helyi általános iskolák diákjait is, akik cserébe technikából felmentést kaphatnak. A pártok a támogatást forint helyett szavazatban kapják.


A gyógyszereket várhatóan gazdaságos, családi
kiszerelésben kaphatjuk.

Eldöntötték továbbá az államháztartási hiány előirányzott összegét, azzal a kikötéssel, hogy ha az államháztartás jobban teljesít, a maradékot jövő karácsonykor szétdobják, így a hiány is maradéktalanul teljesíthető.

HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/17  •  VIII. 12. – VIII. 25.
Para-Kovács Imre: Szerencsére nem mindenki élte úgy az életét, hogy az elmúlt 16 év összes mocsokságát és trükkjét érzékelte, holott konkrétan ellopták a jövőnket! Váncsa István: épp ideje, hogy a Mesterséges Intelligencia egyre okosodjék, mivel dicső fajunk egyre hülyül Smuzewitz Ilona megtudta, hogyan rontotta el a klímát a kormány Farkasházy Tivadar: Orbán Tusványoson azt kiáltotta, hogy Előre!, holott középkori uralkodók még többnyire azt kiáltották, hogy Utánam! Havas Henrik nyilvánosságra hozza Orbán még nem publikált videóját, melyben bocsánatot kér Dési János: A cső a saját farkába harap Lendvai Ildikó megfejtette a Fidesz üzemzavarát: egyszerűen túlmelegedtek Majláth Mikes László a legnagyobb nyilas író, Nyírő stílusában búcsúzik a köpcöstől és a súlytalantól A Heti Kamu megtudta: Matolcsy György és Ádám is menekülni fog az RTL új realityjében, a Hajszában! Selmeczi Tibor Kína legszebb tartományában él: a belső Ferencvárosban
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.