Késsel, villával

Trunkó Barnabás
2013. 05. 02. · Hócipő 2013/09
Ekkora pechvogelek is csak mi, magyarok lehetünk! Az Európa Tanács kínzás elleni bizottsága (CPT) pont akkor vizsgálta a magyarországi fogvatartási körülményeket, amikor Fóliás Jani tavaly ellopott láncfűrésze ügyében a rendőrök már éppen nyomon voltak.A CPT egyébként nem az izsáki ügy miatt özönlött hazánkba, hanem állampolgári bejelentésre, ami a Kossuth rádió 180 perc című adásában hangzott el a miniszterelnök szájából: „Van a hátamon ostor- és botnyom most is, de boldog és elégedett vagyok.”
A vizsgálók kezdetben arra gyanakodtak, hogy itt is valami túlkapásról lehet szó, csak azzal nem tudtak mit kezdeni, hogy mindez a sértett számára boldogságot, illetőleg büszke elégedettséget okoz. A CPT-sek ekkor már megbánták, hogy csak kriminológusokat és társadalomtudósokat hoztak magukkal a tünetek diagnosztizálására alkalmas szakértők helyett
A bizottság eleve prekoncepcióval érkezett, azt gyanítva, hogy Magyarország nehéz ügy - beleértve hazánk miniszterelnökét is. A szövevényes láncfűrészlopási ügyön kívül egy sor dolgot nem értenek.
Európa ugyanis tele van sok hülye vidéki szatóccsal, akik csak kettős mércét ismernek, és fogalmuk sincs a rezsicsökkentésről. A vén kontinens nyilván a bankadó miatt húzta fel az orrát, és hiába duzzognak a - sorrendben - negyedik Alaptörvény-módosítás ellen, hiszen az nemhogy szűkítette volna az Alkotmánybíróság hatáskörét, hanem kifejezetten bővítette azt. Ezt maga a miniszterelnök mondta tollba a FAZ újságírójának. Van-e még kérdés?
A miniszterelnöknek nyilván már tele van az egészpályás focicsukája a nyavalygó Európával, amely nem akar befogadni egy igazi sikertörténetet, pedig ezt még Matolcsy is megerősítette. No meg azzal is, hogy valahányszor megjelenik az EU egy ország főutcáján, a szatócsok gyorsan átmennek a túloldalra.
Nem csoda, hogy a Die Welt egyik interjújában jól odamondogatott nekik: „állandóan azt kell bizonygatnom, hogy nem vagyok fekete bárány, és tudok késsel-villával enni!”
Mélységesen megértem a miniszterelnök jogos elkeseredését, hiszen felborult az európai értékrend és a jogbiztonság, hiszen neki kell bizonygatnia, hogy nem fekete bárány! A brüsszeli urak nyilván nem hallottak még a fehérség vélelméről!
Ami viszont a kést és a villát illeti, az más dolog, mert az eszcájgok kezelésében való meggyőző jártasságot könnyű bebizonyítani. Leül az ember az asztalhoz, kívülről befelé haladva veszi kezébe az evőeszközöket, bal kézbe a villát, a kést meg a jobbikba.
És az étkezés végén beletörli a száját az abroszba.
Trunkó Barnabás
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Trunkó Barnabás
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/21 • X. 8. – X. 21.
Para-Kovács Imre a Zsolti bácsi kifejezés tömegpusztító fegyverként történő alkalmazásáról, amelyet még nem tiltott be az ENSZ
Nagy Bandó András Kossuth téri beszéde: Leltár
Váncsa István: Marokkóban rendőrsorfallal háborúznak, aki kórházakat akarnak, nem stadionokat, minálunk meg telefonos appot töltenek le
Smuzewitz Ilona: Andi díszpolgárságot kapott, holott Lölő Nobel-díjat is vehetett volna neki nőnapra
Farkasházy Tivadar: miért akarná a brit titkosszolgálat lejáratni Orbánt, ha azt megteszi magától mindenféle külső segítség nélkül is?
Havas Henrik jelentése a Karmelitából, avagy hogyan döntötték el, ki álljon ki párbajra Magyar Péter ellen
Dési János: három Göncz Árpád-történet
Lendvai Ildikó a gyermekvédelemről rémhíreket terjesztők elleni megtorlásról
Verebes István: Hat örkényiáda
A Heti Kamu ott volt, amikor Semjén Zsolt hazánkba berepülő ukrán drónokat és sárkányrepülőket lőtt
Selmeczi Tibor a krumplibogarat pusztító poloskákról
2025/21 • X. 8. – X. 21.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
