A kétharmad az utcára megy...

Trunkó Barnabás
2011. 04. 15.
A szombati szakszervezeti tüntetés után a demonstrációk valóságos szezonjával kell számolnunk. Politikai elemzők szerint ez nem csupán azt jelzi, hogy a tavaszi időjárás különösen alkalmas a szabadtéri tömegrendezvények tartására, hanem esetleg mást is. Munkatársuk, Trunkó Barnabás egy kormányhoz, sőt a kormányfőhöz is közel álló, magát megnevezni feleslegesnek tartó szóvivővel készített interjút.

Hócipő: Mit szólnak a sorozatos tüntetésekhez?

Szóvivő: Legyek őszinte?

Hócipő: Lehetetlent nem kívánunk Öntől...

Szóvivő: A tüntetések száma és lendülete már bennünket is zavarba ejtett! A miniszterelnök úr - a tőle megszokott szerénységgel - egy kicsit el is pirult, amikor beszámoltunk neki ezekről, a kormányt támogató tüntetésektől.

Hócipő: Önök szerint ezek kormánypárti tüntetések?

Szóvivő: Természetesen. Akárcsak a szombati, ahol az alkotmányozási lendületben feltöltődött polgárok oly’ példamutató módon támogatták a kormány megszorítás ellenes intézkedéseit.

Hócipő: De hiszen naponta jelentenek be újabb és újabb megszorításokat!

Szóvivő: Most ne merüljünk el a részletekben!

Hócipő: Továbbra is fenntartja azon állítását, hogy kormány még soha nem folytatott annyi konzultációt a szakszervezetekkel, mint Önök?

Szóvivő: Természetesen! Csak azt kérem, hogy álljunk el a nagycsillár alól!

Hócipő: Hétfőn a rendvédelmi dolgozók, meg a katasztrófa védelmisek tüntettek, a nyugdíj-rendelkezések miatt!

Szóvivő: Azt üdvözölték, hogy lecsaptunk a magánnyugdíj-pénztárak tőzsdéző mágnásaira. A kormány számára ez nagy bátorítás volt!

Hócipő: Kedden a vámosok tüntettek, szerdán a katonák fognak, csütörtökön a börtönőrök, pénteken meg a tűzoltók tartanak figyelemfelkeltő demonstrációt.

Szóvivő: A miniszterelnök úr egy kicsit zokon is vette, hogy a Terrorelhárítási Központ öntudatos dolgozói még nem csatlakoztak a kormánypárti demonstrációhoz! Ugyanis már nagyon vártuk, hogy végre az egyenruhások is kinyilvánítsák: mennyire egyetértenek a kormány átgondolt koncepciójával.

Hócipő: De hiszen, nem értenek egyet!

Szóvivő: Fogadjunk!

Hócipő: Pintér úr még azt is megtiltotta, hogy a rendőrök egyenruhában jelenjenek meg a tüntetésen.

Szóvivő: Ez logikus. Ellenkező esetben a titkosrendőrök feltárnák kilétüket! Nem beszélve arról: ha esetleg be kell vetnünk a vízágyúkat, akkor másnap minden zsaru elázott uniformisban jelenne meg a közterületeken.

Hócipő: Csütörtökön az LMP a kiállításnak álcázott Kossuth téri kordon ellen fog tüntetni, pénteken a rendvédelmisekhez csatlakoznak majd a Facebook-osok a blitz-alkotmányozás ellen tiltakozva, szombaton meg országos tömegdemonstráció lesz a Hősök terén majd a Parlament előtt. Vasárnap: Vörösmarty tér!

Szóvivő: Ez a sok kormánypárti tüntetés csak azt bizonyítja, hogy a kétharmadunkat nem fenyegeti semmi veszély!
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/15  •  VII. 15. – VII. 28.
Sulyok tízéves bujkálásra készül? Para-Kovács Imre Trump háborúiról, avagy nehéz úgy nyerni, ha nem ismerjük a szabályokat, nem tudjuk, kivel játszunk, és nem világos, mi a tét! Váncsa István mindig tart magánál sebészfonalat és laringoszkópot, hogyha kórházba kerülne, meg tudják műteni. Smuzewitz Ilona: a Fidesz azért tiltakozik az önkény ellen, mert elveszítették, és vissza akarják szerezni a saját önkényüket! Farkasházy Tivadar nem érti, Magyar Péterék miért sorolnak mindenkit az óellenzékhez, akik karrierjüket veszélyeztetve náluk korábban fordultak szembe Orbánékkal. Illetve már kezdi érteni… Havas Henrik megtudta, Orbán azért nem mutatkozik sehol, mert lázasan írja cselekvési programját, sőt, meg is szerezte azt! Dési János: Lehet-e rádióval gyilkolni? Avagy miért hiszünk el mindent? Lendvai Ildikó szerint olyan eredményesen állítottuk meg Brüsszelt, hogy azóta moccanni sem mer a térképen! A Heti Kamu megtudta, Orbán azért nem ment el a tüntetésre, mert Rákay Philip megszámolta, hogy kétmillióan vannak, és visszafordult, mert a tömegtől oda se jutott volna. Selmeczi Tibor a közmédiából kitiltottak apropóján felidézi saját kitiltásait.
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.