Szutyagin, Igor Szutyagin

Trunkó Barnabás
2010. 08. 19.
Bécsben került sor arra az akcióra, amelynek során Moszkva és Washington kémeket cserélt ki egymással. Az egyik cserealany, Igor Szutyagin most egy londoni szállodai szobában ül egy fillér (penny) nélkül, mert egyetlen ország sem tud arról, hogy neki kémkedett volna. Az ügynököt munkatársunk, Trunkó Barnabás hívta fel telefonon.

Hócipő: Igor, van már valami fejlemény?

Kém: Sajnos semmi. Már próbáltam a CIA-t, az MI6-ot, a Moszadot, a Bundesnachtrichtendienstet, a Deuxieme Bureau-t, de egyik sem vállalja, hogy nekik kémkedtem.

Hócipő: Meséljen, hogy történhetett meg ez az egész?

Kém: Készséggel. Én nyugodtam töltöttem Szibériában a jól megérdemelt 15 éves börtönbüntetésemet...

Hócipő: Várjon, ne kapkodjon! Miért ítélték el?

Kém: Hát kémkedésért...

Hócipő: És kinek kémkedett?

Kém: Fogalmam sincs róla!

Hócipő: Hát az ítéletben csak benne volt, hogy kinek kémkedett!

Kém: Abban biztosan, de azt sajnos állambiztonsági okokból titkosították.

Hócipő: Mennyit töltött le a büntetéséből?

Kém: 11 évet. Ha harmadolnak már tavaly szabadultam volna.

Hócipő: Ne panaszkodjon, hiszen végül is elnöki kegyelmet kapott, ezért kerülhetett bele a fogolycserébe! A börtönben dolgoztatták?

Kém: Csak egy kis málenkij robot... De jól megfizettek, a Győzelem napján kaptam egy üveg bolgár őszibarack kompótot!

Hócipő: Mesélje tovább!

Kém: Egy szép napon Arhangelszkból felvittek Moszkvába, a Lefortovóba. Ismeri a Lefortovót?

Hócipő: Csak az olvasmányaimból.

Kém: Aztán megbilincselve kivittek a Seremetyevóra, megmotoztak, hogy nincs-e nálam bomba, majd felültettek egy repülőgépre.

Hócipő: A repülőgépen mi volt?

Kém: Sósmogyoró. Aeroflot járat.

Hócipő: Azért maguk nagyon értékes emberek lehettek, hiszen négyükért az amerikaiak tíz orosz kémet adtak ki.

Kém: Biztosan elnézték az átváltási árfolyamot.

Hócipő: Most miből él?

Kém: Egyelőre tangóharmonikázom a Piccadyllin, de már arra is gondoltam, hogy a londoni kikötőben lefényképezem a hadihajókat és a fotókat eladom az orosz nagykövetségnek.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/18  •  VIII. 27. – IX. 9.
Orbán repülőről is megtekintette, elkészült-e már a hatvanpusztai félkész mezőgazdasági üzem! Para-Kovács Imre: A lán ugrani készül, avagy az oroszok akkor fosztogatnak és erőszakolnak Ukrajnában, ha azt Szijjártó már megbeszélte Lavrovval Váncsa István a falvak kedvenc időtöltéséről: a kocsmák előtti mocskosfideszezésről Smuzewitz Ilona megtudta: úgy pótolják az orvosokat, hogy minden vajúdó kismama kezét egy vízvezeték-szerelő fogja majd Farkasházy Tivadar nem érti, a kormány miért tudta azonnal, kik gyújtották fel a kárpátaljai templomot, és most miért nem tudta Sulyok, kik bombázták Munkácsot? Havas Henrik egy Semjén Zsolt kezében tartott Bibliára esküdött, hogy hallgat Dési János Kőszeg Ferenccel beszélgetett az ügynökök elöli futásról és a Pride-sétáról Selmeczi Tibor Mészáros Lőrinc nyomdokain: gázszerelésbe kezdett egy vécépumpával Verebes István galériája, avagy a sértődött ellenzéktől a Fidesz utolsó órájáig A Heti Kamu kioknyomozta, hogy a NER-elit tihanyi, luxusnyaralónak tűnő gyümölcsfeldolgozói mellett nem úszómedencék épültek, hanem feszített víztükrű cefrekádak
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.