III/III kilobájt

Trunkó Barnabás
2010. 02. 04.
Sikerült a rossz állapotú mágnesszalagokról lementeni a rendszerváltás előtti állambiztonsági szolgálatok adattárát. A műveletre a legbiztonságosabb körülmények között került sor, a munkaszobákba nem engedték be még a munkatársunkat sem, aki ezért kénytelen volt az üzemi étkezdében elkészíteni riportját az egyik bájt-munkatárssal (továbbiakban: BM).

Hócipő: Gratulálok és jó étvágyat! Mikor teszik fel az adatokat az internetre?

BM: Ötven év múlva, délelőtt 11:00-kor! Hahaha…

Hócipő: Megkérdezhetem, hogy min nevet?

BM: Azon röhögök, hogy azok - 50 év múlva - mennyit fognak tökölni, amíg a mi DVD-inket átmentik az akkori adathordozókra!

Hócipő: Milyen állapotban voltak a mágnesszalagok?

BM: Képzelheti! Az adatokat még a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem megerősített födémmel ellátott első és második emeletén lévő Ural-2 típusú hardverrel rögzítették!

Hócipő: Szerepelt valami felírás a szalagkazettákon?

BM: Csak az akkori BM-es számítástechnikai főnök, a Dombrándi százados neve.

Hócipő: Melyik szalag volt a legkritikusabb állapotban?

BM: Amelyiken Aradszky László énekelte a Pókháló van már az ablakon-t! Ráadásul a korabeli MK-27-es magnetofont sem találtuk meg hozzá! Nyilván azt még az a Dombrándi százados nyúlta le!

Hócipő: Meséljen arról, hogy milyen biztonsági intézkedések mellett mentették le a titkos adatokat?

BM: Még a munkaszobából sem volt szabad kimennünk, pedig én vízhajtót szedek!

Hócipő: Az ügynöklistát is lementették?

BM: De le ám! A Dombrádi százados nagyon precíz ember volt! Az ügynöklistát is mágnesszalagra rögzítette. Rajta volt az akkori Állami Biztosító valamennyi biztosítási ügynökének a neve!

Hócipő: Hát ezt honnan tudja? Hiszen a lementett listába nem volt szabad belenézniük!

BM: Na igen, de akkoriban csak egy biztosító volt!

Hócipő: Maga még fiatalember, maga 50 év múlva még belenézhet az adatokba!

BM: Kit érdekel? Ha akarom, majd a kínai piacon megveszem a másolt DVD-t

Hócipő: Vallja be őszintén! Még kíváncsiságból sem néztek bele az adatokba?

BM: Az kérem, kizárt! A munkacsoport főnöke egyébként is folyton figyelt bennünket!

Hócipő: Ki volt a munkacsoport vezetője?

BM: Hát a Dombrádi ezredes!
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/12  •  VI. 3. – VI. 16.
Para-Kovács Imre: a történelmet hidraulikus emelővel és kokárdával tanító Czinyiné kinevezése a Védvonal élére jól jelzi, mennyire gondolják komolyan Smuzewitz Ilona: Sulyok nem mond le, hiszen ő együttműködésben verhetetlen, ezért tették oda, nem ő tehet róla, hogy közben változott a kormányfő Farkasházy Tivadar Hont András ezer forintjáról, amit az 500 millió mellé kapott adományként Havas Henrik végigveszi Orbánnal, mihez kezdjenek a légiósok nélkül kiüresedő felcsúti stadionnal Váncsa István a szurkolók kétlaki életéről, és a győzelmet követően Párizsban kitört forradalomról Dési János szerint ha a leköszönő kormány tagjai tegeződve kérnek számon egy új minisztert, akkor azt miért nem egy lakatlan szigetről tehetik csak? Juszt László furcsállja, hogy pont a diktatúra megszűnése döntötte be az egyetlen ellenzéki napilapot A Heti Kamu megtudta, hogy Balog püspök azért lobbizott ea kegyelem megadásáért, mert rollerezve őt is leterítette egy vérnyúl és napokig azt se tudta, mit csinál! Selmeczi Tibor alig várja, hogy Tóth Gabi együtt lépjen fel Sulyok Tamással egy búcsúban.
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.