A Túró Rudi a globalizáció nyertese

Simonyi Balázs
2009. 09. 09. · Hócipő 2009/18
Kontinensen átívelő megállapodás született a minap Budapesten. A hungarikumnak számító csokis desszert gyártásáért felelős cégben többségi tulajdont szeretett volna szerezni mind a horvát, mind a japán édességipar, mindkettő erős állami hátszéllel. A tenderen ugyanannyi pontot kaptak, lehetetlen volt dönteni a lehengerlő ajánlatok között. Hogy ne essen két szék közé a Túró Rudi, mindkét pályázó cégnek részesedést ajánlott, és hárman együtt egy közös konzorciumot hoztak létre a világméretű karrier megkezdéséhez.


A 2010-es horvát zászló új címere


A 2010-es japán nemzeti lobogó

A verseny komoly végkimenetelét és a tétet jelzi, hogy a dalmát államot kötelezték, hogy kezdeményezzen alkotmánymódosítást a horvát zászló címerének megváltoztatására, amelyben 2010-től egy Túró Rudi papírja szerepel. Ám a horvátok nem szívesen mondanak búcsút a zászlajuk jellegzetes piros kockáinak: ha már azt nem sikerült kiharcolniuk, hogy a Túró Rudi pöttyei a csomagoláson ezentúl a gyártósorról piros kockaként gördüljenek le, azt viszont elérték, hogy a japánok is változtassák meg az ő zászlajukat. A felkelő napot szimbolizáló piros korongot felváltja a nagy piros négyszög, ám a japánok sem elégedetlenek: országimázsuknak jót tesz az édesség papírján hemzsegő rengeteg piros karika, amiről a világon azonnal a szigetországra asszociálnak. Mindhárom fél tökéletesen elégedett, pláne hogy jövőre már az Adrián a nemzetközi csengésű Sir Rudi néven fut a termék, amelyből a sir horvátul túrót jelent, Japánban pedig Tora Rudi, esetleg Tora! Tora! Rudi néven.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2024/7  •  III. 27. – IV. 9.
Zsidólakást, zsidóbútort másnapra a filoszemitának: kilenc oldalon foglalkozunk több, mint kéttucat dokumentumot bemutatva azzal, hogyan igényelt zsidólakást és zsidóbútorokat Sulyok Tamás államelnök, általa filoszemitának nevezett apja, a Magyar Nemzeti Szocialista Párt akkori megyevezetője. Para-Kovács Imre gondolkodóba esett, megnyomja-e az Enter-gombot a 100 Millió dolláros jacht, Megrendelem felirat alatt Váncsa István a Brüsszel elfoglalását követő diadalmenet terveiről Smuzewitz Ilona: a Petőfit megölő Ukránokról és a magyar szuterenitást veszélyeztető kiskereskedelemről Farkasházy Tivadar: szerint inkább a köztársaság tartozik ma már a családi legendáriumba Havas Henrik megtudta, hogyan nevezték a budoárt Felcsúton a miniszterelnök úr gyermekkorában Dési János: kétféle diktatúra létezik: az egyikben Jancsó csinál filmeket, meg Makk Károly, meg Sándor Pál, a másikban meg Philip Verebes István újabb Örkényiádái Nagy Bandó András: Diktakrácia a demokratúrában A Heti Kamu megtudta: a Temuról rendelte a kormány azt az ázsiai huszárlegényt, aki a Nemzeti Múzeum lépcsőjén énekelt
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.