Gyurcsány, a terrorista

Megyesi Gusztáv
2011. 09. 27.
Terrorcselekmény elkövetésének lehetőségéről ír Balsai István volt kormánymegbízott a parlament honlapjára is fölkerülő jelentésében Gyurcsány Ferenc 2006 őszi szerepével kapcsolatban a btk-ra hivatkozva. Nevezetesen, hogy egyesekben halálfélelem is kialakulhatott a történtek miatt, de még a fegyverrel elkövetett bűncselekmény esete is fennállhat a volt kormányfőnél. Az ügyésszel beszélgettünk.

Hócipő: Mi történt?

Ügyész: Már a tv-székház ostrománál megmutatkoztak a miniszterelnök terrorcselekményei. A Kossuth térre már eleve pulóverben ment ki, magyar és Árpád-sávos zászlót tartott a magasba, és elkurjantotta magát, hogy irány a Szabadság tér, foglaljuk el a tévét. A székház előtt aztán félmeztelenre vetkőzött, Kojak-parókát húzott a fejére és nekiment a rendőröknek.

Hócipő: Az akkori tudósítások futballhuligánokról beszéltek.

Ügyész: Igen, de csak este tíztől. Akkor öltözött Gyurcsány futballhuligánoknak. Először fenyegetni, majd dobálni kezdte a rendőröket, majd két oldalról közelítette meg az épületet, és autókat gyújtott fel. A tévéfelvételeken jól látszik, hogy körbevesz egy vízágyúval fölszerelt rendőrautót, majd felgyújtja.

Hócipő: De ezenközben sikerült betörni a székház kapuját.

Ügyész: Az is Gyurcsány volt. Hallatlan erejével visszaszorította a rendőröket, és benyomta a kaput. Tisztán kivehető, hogy miközben belép az aulába, hátulról megelőzi magát, és kirámolja a büfét. A másnapi rovancs szerint száz üveg üdítőt, ötven üveg sört és két rekesz energiaitalt fogyasztott el, megevett harminc párizsis zsemlyét, húsz tormás-sonkás molnárkát és másfél tucat mignont, ezenközben a hátán vitt ki harminc LCD-monitort, a hírszerkesztőt pedig azzal fenyegette, hogy nem tudja, mit csinál hirtelenjében, ha azonnal nem olvashatja be a petícióját. Ezután a tévével megszakíttatja az adást, majd kilopja a székházból a tv-macit és Böbe babát, akik azóta sincsenek meg. Ezt még Omar molla se merte megtenni az embereivel. És ez csak a székház ostroma volt.

Hócipő: Milyen ítéletet fognak kérni?

Ügyész: A kérés erős túlzás. Polt Péter most választja majd ki a bírót, aki az időközben benyújtott btk-módosítás értelmében feltehetően kétszázhúsz vagy kétszázhuszonegy évet fog kiszabni, amit még a miniszterelnöknek, persze, jóvá kell hagynia. A köztársasági elnök mindenesetre már most ellátta kézjegyével a Gyurcsány Ferenc kegyelmi kérvényére adott nemleges válaszát.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/12  •  VI. 3. – VI. 16.
Para-Kovács Imre: a történelmet hidraulikus emelővel és kokárdával tanító Czinyiné kinevezése a Védvonal élére jól jelzi, mennyire gondolják komolyan Smuzewitz Ilona: Sulyok nem mond le, hiszen ő együttműködésben verhetetlen, ezért tették oda, nem ő tehet róla, hogy közben változott a kormányfő Farkasházy Tivadar Hont András ezer forintjáról, amit az 500 millió mellé kapott adományként Havas Henrik végigveszi Orbánnal, mihez kezdjenek a légiósok nélkül kiüresedő felcsúti stadionnal Váncsa István a szurkolók kétlaki életéről, és a győzelmet követően Párizsban kitört forradalomról Dési János szerint ha a leköszönő kormány tagjai tegeződve kérnek számon egy új minisztert, akkor azt miért nem egy lakatlan szigetről tehetik csak? Juszt László furcsállja, hogy pont a diktatúra megszűnése döntötte be az egyetlen ellenzéki napilapot A Heti Kamu megtudta, hogy Balog püspök azért lobbizott ea kegyelem megadásáért, mert rollerezve őt is leterítette egy vérnyúl és napokig azt se tudta, mit csinál! Selmeczi Tibor alig várja, hogy Tóth Gabi együtt lépjen fel Sulyok Tamással egy búcsúban.
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.