ők kérték

Para-Kovács Imre
2009. 12. 04.
Az MTV kérdésünkre hivatalosan is elismerte, a tegnap bejelentett százhatvan fős csoportos leépítés kizárólag a vidéki stúdiók munkatársait jelenti, az intézmény a leépítést már írásban be is jelentette az érintett regionális munkaügyi központoknak. Másfél hete Medveczky Balázs megbízott ügyvezető alelnök még azt mondta, a Magyar Televízió jelenlegi műszaki felszereltsége mellett az intézmény mindössze százhatvan embertől tud megválni anélkül, hogy az adásmenetet és a kötelező közszolgálati műsorok minőségét veszélyeztetnék. Megkérdeztük tehát a Magyar Televíziót, hogy ezt így most hogy.

Hócipő: Ezek szerint a Budapesten dolgozó, mintegy 1500 emberre feltétlenül szükség van a televízió működéséhez, miközben a kereskedelmi tévék 4-500 emberrel is dolgozni tudnak?

Magyar Televízió: Az igazság az, hogy erre az 1500 emberre sem lenne szükség, de velük minden nap találkozom, a vidékiek meg rohadt messze vannak, nem ismerem az arcukat, nem tudnak az irodámban sírni és egy levéllel is el lehet intézni őket. A legjobb az lenne, ha lennének még külföldi tudósítóink is, mert akkor őket is ki lehetne rúgni.

Hócipő: Nemrégiben valaki azt találta nyilatkozni, hogy a Magyar Televízió folyamatosan nyereségesen működött az utóbbi években...

Magyar Televízió: Igen, ez így volt. Mármint tényleg ezt nyilatkozta valaki. Lényegében az állítás igaz, azzal a megszorítással, hogy valójában veszteséget termeltem, de mindig kevesebbet, mint amit az állam adott, tehát bizonyos értelemben nyereséges voltam, ha eltekintünk attól, hogy veszteséges, de nagyon.

Hócipő: A múlt héten a Cool nevű borzalom is magasabb nézettséget produkált, mint az MTV.

Magyar Televízió: A közszolgálati televízió nem tetszeleghet a nézettség csalóka fényében, nekem elsősorban az a feladatom, hogy teret biztosítsak a vállalhatatlan politikusoknak és előkészítsem a Fidesz kormányzását. Nem lehet szempont a nézettség, mert az emberek hülyeségeket néznek, de a Magyar Televízió értéket közvetít, adunk például vallási műsorokat, nemzetiségi műsorokat és érdekes interjúkat új-nyilas vezetőkkel. Ezt sehol máshol nem találják meg az emberek, mint ahogy rendes időjárás-jelentés is csak nálunk van.

Hócipő: Azért időjárás-jelentés már máshol is egész jól működik.

Magyar Televízió: Na jó, de a többi...

Hócipő: Milyen lesz a jövő?

Magyar Televízió: Egyelőre szenvedünk a megszorításoktól, amit a szocialisták bosszúja miatt kell elszenvednünk, de tavasztól megint értéket közvetítünk, függetlenek és nélkülözhetetlenek leszünk, főleg, ha Feledy Péter visszatérése után Kondor Katalin is bekapcsolódik a munkába, de ha nem haragszik meg, kedves Hócipő, akkor visszakérdeznék: maga milyennek látja a jövőt?

Hócipő: Elmész te anyádba...
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/12  •  VI. 3. – VI. 16.
Para-Kovács Imre: a történelmet hidraulikus emelővel és kokárdával tanító Czinyiné kinevezése a Védvonal élére jól jelzi, mennyire gondolják komolyan Smuzewitz Ilona: Sulyok nem mond le, hiszen ő együttműködésben verhetetlen, ezért tették oda, nem ő tehet róla, hogy közben változott a kormányfő Farkasházy Tivadar Hont András ezer forintjáról, amit az 500 millió mellé kapott adományként Havas Henrik végigveszi Orbánnal, mihez kezdjenek a légiósok nélkül kiüresedő felcsúti stadionnal Váncsa István a szurkolók kétlaki életéről, és a győzelmet követően Párizsban kitört forradalomról Dési János szerint ha a leköszönő kormány tagjai tegeződve kérnek számon egy új minisztert, akkor azt miért nem egy lakatlan szigetről tehetik csak? Juszt László furcsállja, hogy pont a diktatúra megszűnése döntötte be az egyetlen ellenzéki napilapot A Heti Kamu megtudta, hogy Balog püspök azért lobbizott ea kegyelem megadásáért, mert rollerezve őt is leterítette egy vérnyúl és napokig azt se tudta, mit csinál! Selmeczi Tibor alig várja, hogy Tóth Gabi együtt lépjen fel Sulyok Tamással egy búcsúban.
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.