Maldív-magyar köztársaság?

Megyesi Gusztáv
2008. 11. 11.
Elképzelhető, hogy a Maldív-szigetek földterületeket kényszerül majd vásárolni a világ különböző pontjain, ugyanis a globális fölmelegedés következtében a tenger egyszerűen elnyelheti a szigetcsoport nagy részét, jelentette be a dél-ázsiai ország új elnöke, Mohamed Nasíd. Őt kérdeztük arról, igaz-e a hír, miszerint Magyarország iránt is érdeklődnek.

Mohamed Nasíd: Igen. Ismerjük az önök szép országát, kellemes klíma, dús legelők, halban gazdag folyók, béke- és vendégszerető emberek.

Hócipő: Nem tudom, mikor szerezték az információikat, de Magyarország most belpolitikailag meg külpolitikailag is kissé feszült helyzetben van. Maga az ország is ketté van szakadva.

Mohamed Nasíd: Ó, mi 1200 felé vagyunk szakadva, ennyi szigetből állunk.

Hócipő: A magyarok nem szeretik a szomszédos népeket, a szomszédos népek pedig nem szeretik a magyarokat.

Mohamed Nasíd: Ó, ez se gond. Mi úgy gondoltuk, hogy körbe-körbe, végig a határ mentén vásárolnánk földeket, így mi lennénk mindenütt az Önök közvetlen szomszédai. Más oldalról nézve pedig Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország szomszédai is, megszűnne tehát az ellenségeskedés. Hiszen velünk kapcsolatban nem lehetnek történelmi sérelmei senkinek.

Hócipő: A magyarok a pirézeket is utálják, akiknek már eleve nincs is történelmük, hiszen ők maguk sem léteznek. A politikai pártok acsarkodása ilyen abszurd helyzetet hozott létre.

Mohamed Nasíd: Ez a veszély nem forog fenn a mi esetünkben. A Maldív-szigeteken ugyanis nincsenek politikai pártok. A törvényhozó hatalmat az ötventagú Polgárok Gyűlése, a Madzslisz gyakorolja.

Hócipő: Nem jó név, túlságosan hasonlít a Mazsihiszra. Ilyen névvel Magyarországon nem lehet békességet teremteni.

Mohamed Nasíd: Önök antiszemiták?

Hócipő: Ha kérdezik, akkor nem. A cigányokat és a külföldieket sokkal nagyobb utálat övezi... Önök tehát hajlandók volnának a puffer szerepét eljátszani? Magukra vállalni az utálatot?

Mohamed Nasíd: Nézze: maláj, szingaléz, arab és egyre több európai él szigeteinken. Mindenki látja, ahogy a tenger csak jön és jön, és egyre inkább elfoglalja földjeinket. A tenger erős, és türelemre tanít. Türelemmel pedig a legbarbárabb népeket is meg lehet tanítani a kulturált, civilizált életre. Nem hinném, hogy önök vagy a szomszédaik kivétel lennének.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/10  •  V. 6. – V. 19.
Para-Kovács Imre: Hankó nemzeti kulturális gyógyszerész vajon érti, hogy nem az a tét, hogy Orbán megsimogatja-e a buksiját, hanem, hogy vezetőszáron viszik-e el? Smuzewitz Ilona: Kik hiányoznak a parlamentből? Avagy ki emlékszik Kósára a csengeri örökösnőn kívül? Váncsa István a finn­ugor elmélet és az azbeszt kölcsönhatásairól Farkasházy Tivadar pontosan érti, miért az utcán válaszolgatott Orbán az újságírók kérdéseire, ott ugyanis nincs plafon Havas Henrik Orbán szentté avatását szervezi, hogy ne hasonuljanak meg vakhitű követői Dési János: K-európában eddig a pesszimista volt korunk realistája, aki már májusban felkiáltott: ajaj, mindjárt havazni kezd! Lendvai Ildikó: szeretné, ha megismételnék a kampányt Juszt László azt keresi, melyik csapat fogadná be Orbánt szertárosként A Heti Kamu megtudta: a Szent Korona helyett Kövér László bajusza előtt tehetik le esküjüket a képviselők Selmeczi Tibor előveszi a pincébe eltett krumplit, most, hogy elmarad a háború Orbán és zsebesei! – keressük együtt: Hogy hol a lé?
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.