Alkalmazom magam

Bakács Tibor Settenkedő
2013. 09. 18. · Hócipő 2013/19
Itthon ülök, és falba verem a fejem. Ami ülve elég nehéz, de megérdemlem, ha ennyire böszme vagyok. Minden tutiból kimaradok. Most derült ki harcos kollégák jóvoltából, hogy az MTV 85 milliót fizetett ki a Marslakók produkciónak bánatpénzként, amiért leállították. Hogy én miért nem tudok kudarcos produkciók részese lenni? A szuperlúzer a bukásból is kimarad. Pedig az esztétikai nézhetetlen (elméleti sík) és a nézőszámot tekintve (pragmatikai sík) értékelhetetlen Marslakóknál még az elmaradt hasznot is követelték. Jogelméleti s talán jogtörténeti szempontból is érdekes lett volna, ha a királyi televízió ellenáll, mert akkor a bíróságon logikailag érdekes felperesi érvelést hallottunk volna. De jobb a békesség, a mi zsebünkből működtetett tévé fizetett, mint a katonatiszt. Az elmaradt hasznot húszmillió körülire taksálták, vagyis tök rendesek voltak, mert kérhettek volna százat is. Most ez komoly, csak hülyén hangzik.Ekkor jutott eszembe, hogy titokban csatlakozom a politikai pártok marketingosztályához, mert ezen keresztül minden bukott projektről tájékoztatást kaphatok.
Nem azért, mert a közvélemény-kutatók, ellenzéki pártok, civil szervezetek, a kormány, a szélsőjobb, az LMP, a BKV-ellenőrök, az összes B közép utálja Gyurcsányt, de először is az ő DK-jához csatlakozom. Sajnos nem láthattam az arcát, amikor Mesterházy megkérte, hogy adja át a DK-t, egy ember kivételével, khm, hmk, höööö, aki éppen, vagyis hát, te lennél, Gyurcsány, bocs, Feri. Ez majdnem annyira abszurd, mint amikor Kiszel Tünde egyszer arra kért engem, hogy rajzoljam másként a kört. Úgy is mondhatnám, ha kivonom a DK-ból Gyurcsányt, akkor nem marad pozitív szám, sőt negatív sem, ott a fekete luk van. Ügyes gyerek ez az Attila, korábban a törökök mindig adtak segítségképpen egy selyemzsinórt az ilyesfajta döntésekhez, ha valóban úgy dönt az illető, hogy politikai öngyilkosságot követ el.
A Szabadság híd viszont tőle jó döntés volt, már a víz felett vagyunk, a szimbólum meg tud fokozódni. Ha legközelebb Gyurcsány a vízen járva beszélne népéhez, az cool lenne. Marketingszempontból már annyi a hasonlatossága Krisztushoz, hogy nem érdemes neki kibújnia a megváltói szerepkörből. Jó lenne, ha stigmatizálódna, több helyen is. A médiában magyarázó szövegek jelennének meg kis nyilacskák alatt, ezt Bajnai, ezt Mesterházy, ezt Kövér okozta, ja, az ott öncsonkolás.
Nem rossz a Padödö, de egyházi zene jobb lenne, mondjuk gospel. Kár, hogy a baloldaliak nem szeretik a hittel teli vallási bulikat. Ebben Orbán sokkal erősebb. Mindegy, fontos lenne, hogy Gyurcsány egyszer megjelenjen a tévében ágyékkendőben. Ne felejtsük el, hogy a Nagy Brit Birodalom is akkor bukott meg, amikor félreértették Gandhit és az ő ágyékkötőjét.
Mesterházy könnyű feladat egy olyan kreatívnak, mint én. Először is borosta! Másodszor is, és harmadszor is. Több okból. Így nem hasonlít Che Guevarára, sőt John Wayne-re sem, pedig a vidéken megerősödött parasztfiú, aki a városban cowboy lett, szőrös. Nincs ideje borotválkozni, annyi az ellen. Különben is, ki hinne a magyar veteránok között olyan zöldfülű parancsnoknak, akinek a toalettje mindig rendes. Sőt, valamit tarthatna a szájában, persze ha borostás, de nem jó a cigi, mert a trafik a másik oldal mutyija. Mondjuk szopókát. A videón meg a szöveg: Látod, Viktor, most én szopom, utánam majd te! Vagy: Most én szopom, de ti ne szopjátok be Viktort. Vagy: Már csak 8 hónap szopás. A stratégiai cél: Viktort annyira felháborítjuk, hogy végre komolyan veszi Mesterházyt. Ebben az esetben Attila legyőzte Bajnait, az biztos. Kár, hogy a pártnak nincs szüksége fiatalokra, még jó, hogy London vigalmi negyede felszívja őket.
Bajnainál két út lehetséges. Vagy folyamatosan karibi táncosnők lejtik raszta zenére magukat, középen Bajnai mojitót kortyol, és tangában mondja el, miként próbálja majd visszaszerezni a megbundázott magyar nagybirtokokat. Ha ez a fantás változat nem tetszik a hülyéknek - pedig a felmérések szerint pont ezt szeretik a hülyék -, akkor ott van a bevállalós. Bajnai a Jégmezők lovagja. Látom a klipet, hiphop a zene, Bajnai megjelenik egy szórakozóhelyen, párásodnak az ablakok, jegesednek a Coca-Colák, egy döglesztő tini bekapja az üveg száját, sóhajt. A nagy képben korcsolyára rögzített generációk tömegjelenete, mind Bajnai felé siklanak. Hóesés. A szöveg: Májusban hóesés? Számítson a csodára: Bajnai!
Ha tetszett, nevem és címem a szerkesztőségben, ha a vesztesek közül bárki mélyebbre akar bukni.
Bakács Tibor Settenkedő
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Bakács Tibor Settenkedő
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/8 • IV. 9. – IV. 23.
Nyolcadik idei számunkban nyolcoldalas mellékletben vuduzzuk nyolcasokkal Matolcsyt!
Para-Kovács Imre: Luxus Moszkvics Slusszkulcs, avagy hogyan különböztessük meg a kullancsot a poloskától
Váncsa István: Magyarországon minden kérdésben bölcs uralkodónk mondja meg a tutit, kivéve, ha épp más dolga van
Smuzewitz Ilona: hogyan segíti a rendrakásban a szegény embereket a lakóautóval országjáró Gyurcsány?
Farkasházy Tivadar: Orbán 20 éve még Bayreuthba járt Rockenbauerrel, most meg Győzikével zebrázik
Havas Henrik: Orbán Rodostóba készül, viszi magával Menczert is, aki majd Mikes Kelemen álnéven tudósítja a TV2-t
Dési János: Hogyan fogják magyarázni a matematika oktatásának betiltását? Gyermekvédelmi szempontokkal!
Verebes István: Casanova jó útra tér, Harpagon pedig kislisszol a Nemzeti Bankból
A Heti Kamu megtudta: jó szándékból, törődésből jár Mészáros Lőrinc Afrikába vadászni, így kímélve meg a zebrákat a szavannák rossz tartási körülményeitől
Selmeczi Tibor: mit tegyünk, ha elmegy a víz, az áram, a fűtés, a gyerek meg bömböl, mert lekapcsolják a Tik Tokot?
2025/8 • IV. 9. – IV. 23.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
