Egy fukar humorista kalandjai

Ürmös Zsolt és Varga Ferenc József
2012. 07. 25. · Hócipő 2012/15
VFJ egyik legendás rossz tulajdonsága az, hogy „fogtechnikus”, és még egy ötforintos elköltését is igyekszik megakadályozni. Na de van egy másik jellemző tulajdonsága is. Utazni meg szeret, nemrég pl. Anglia volt a célállomás. Bement egy utazási irodába, amely az egyik „műanyag” légitársaság viszonteladó-partnere, s megvette a 6000 forint körül kínált repjegyet Londonba - két személyre - úgy kábé 60 000 forintért. Poggyász, illeték, jegykiállítási díj, és ki tudja, még mi minden tette piacképessé az amúgy fogyasztóbarátnak hazudott árat. Feleségével kiérkezett a Franz Liszt Airport 2-re, ahol a szokásos becheckolósdit és a biztonsági procedúrát követően, némi várakozás után elindult a „boarding”, azaz a beszállásőrület. A jelzett időpontban, tehát mondjuk 13:40-kor mindenki felállt, sor nem volt, ökörcsordaszerű emberhalom tobzódott a kapu előtt, míg a munkájukat végezni hivatott bigék további szabályokat ismertettek, amiktől az utas úgy érezhette: nagy terhére van a légi cégnek. Például a kézipoggyász mérete milliméterre meg kellett hogy egyezzen az általuk ideálisnak vélt arányokkal, az adekvát súly is hasonló kritérium volt. Aztán nagy nehezen, örökkévaló, érthetetlen, tájékoztatáshiányos várakozás után beszállhattak a népek. Bent a gépben senki nem vár, mindenki lök, ő ért oda előbb, jajmá, ő gyerekkel van, ő meg a férjével. Nem sokat, úgy 20 percet késett az indulás. VFJ, a zsugori azt hitte, a gépen legalább egy ócska szendvicset vagy egy szelet nápolyit adnak némi menzás üdítővel. Adtak is! A szendvics kb. 2 euró, az ásványvíz 1, a csoki 1,50, mindez két személyre, tehát egy kis nasira elment combos 2500 forint. Ha ugyanezt a pénzt kifizette volna mondjuk a Lufthansának, vagy a British Airwaysnek, már rég Londonban kereshette volna a legolcsóbb szállodát - jóllakva.


A fapados szálka az ülepünkbe grátisz!
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/02  •  I. 14. – I. 27.
Para-Kovács Imre: Trump káeurópai makettje úgy pörgeti a hazudozást, hogy reggelente a Magyar Nemzetből kell kimazsoláznia, mit hablatyolt előző nap Váncsa István megtudta: énekelni és tangóharmonikázni tudó belgyógyászokat keresnek a kórházak, akik kis kalappal rendelnének az épület bejárata előtt Smuzewitz Ilona: Segítene Trump védőpajzsa a vasúti mosdókban nyíló kisboltok felújításában? Farkasházy Tivadar a 38. évfolyamról és az összmagyar Tarrfogyatkozásról Havas Henrik jelenti a Karmelitából: hogyan keverték össze Orbán előre megírt válaszait a nemzetközi sajtótájékozhatóján várható kérdésekre Dési János nem érti, miért 300 milliós peront épített a vasútminiszter-gróf, ahelyett, hogy NER-es létrakölcsönzőt nyitnának Verebes István: a hatalomgyakorlásnak felelőssége van, vagy következménye? A Heti Kamu megtudta: vonatpótló sífutó-csoportokat szervez a MÁV Selmeczi Tibor egy Blikk-címlapról, amely 50 évet késett Megünnepeljük az orosz újévet, és, hogy újra oroszol tanulhatunk, ha Viktor nyer 2025 Hócipő-Díjasai – II. rész 2025 Hócipő Hírei – II. rész
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.