Miszter Prezident

Farkasházy Tivadar
2008. 10. 22.
1941

- Elnök úr, ne haragudjon, hogy felkeltettem.

- Baj van?

- Igen, méghozzá nagy. Magyarország hadat üzent nekünk!

- Ő egy szomszédunk?

- Nem.

- Itt van a kontinensen?

- Nem, Európában.

- Nagy ország?

- Nem.

- Mi az államformája?

- Királyság.

- És ki a király?

- Nincs királya, egy ellentengernagy vezeti.

- Nagy flottája van?

- Nincs flottája.

- És tengere?

- Az sincs.

- Csak nekünk üzent hadat?

- Nem, a Szovjetuniónak is.



2008

- Elnök úr, ne haragudjon, hogy felkeltettem, de nagy baj van.

- Direkt jó, mert Obamáról álmodtam. Mi a baj?

- Sólyom úr megfontolásra visszaküldte a magyar parlamentnek a bűnügyi adatok cseréjéről szóló törvényt.

- Miért?

- Attól fél, hogy illetéktelen ujjlenyomatokhoz is juthatunk.

- Akkor tényleg nagy a baj, nem tudjuk megszüntetni a vízumkényszert, pedig arra számítottam, hogy a magyar turisták kihúznak minket a csávából, amibe az ostoba bankjaink miatt kerültünk, akik fűnek fának hitelt adtak. Most mi lesz?

- Mivel ő a hadsereg feje, azt is el tudom képzelni, hogy mind a harminc katonájukat visszarendelik Kabulból.

- Adjon egy altatót, akkor már inkább Obama. Vagy van valamilyen ötlete?

- Elnök úr, mondjon le.

- Megőrült? Még van két hetem!

- Nézze, ezzel a Sólyommal nem jó kekeckedni, ezt hol egy abroszt rak a fejére, hol egy csikóskalapot. Azt a radart is megfúrta a Zengőn meg a Tubesen, most itt állunk teljesen védtelenül nyolcezer kilométerre tőlük.

- Ez az, aki be se hajlandó lépni hozzánk, csak ha ENSZ palotát érez a lába alatt?

- Az.

- Akkor mégis lemondok. Értesítse az alelnököt. Pedig nagyon ki szerettem volna húzni.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/25  •  XII. 3. – XII. 16.
Para moszkvai, Bartus amerikai tudósítása! Para-Kovács Imre megszerezte Orbán tolmácsának fordítását, avagy hogyan köszöntötte Putyin az Európai Unióban ideiglenesen állomásozó Orbánt Smuzewitz Ilona: Ha Magyar Péter nem is tervez olyanokat, mint amikről a fideszes propaganda beszél, akkor minek a kormányváltás? Bartus László megtudta, miért nem a McDonald’s-ban látta Trump vendégül Orbánt Farkasházy Tivadar ünnepélyesen megeszi szalmakalapját, ha Orbán a gáz és az olaj miatt ment Moszkvába Váncsa István: már a hírek értelmezéséhez is szakértő kell! Vagy kisüsti! Vagy robbanó vécé! Havas Henrik a miniszterelnök búcsú-mauzóleumának építésére kiírt pályázatról Lendvai Ildikó az unokáit a hatvanpusztai ételliftben kereső Orbánról Dési János: a lebontott szabad ellensúlyok helyébe lépett NER-es ellensúlyokról Verebes Istvánnak fogytán a humora A Heti Kamu megtudta: a Tisza brutális adót vetne ki a bölcsisek nyuszimotorjaira is Selmeczi Tibor: így főzzünk bográcsban a gázrezsón!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.