2018. 12. 15.
A közigazgatási bíróságok felállításáról szóló törvény visszaküldésére kérte Ádert pénteken az Európa Tanács emberi jogi biztosa. Áder az igazságnak megfelelően válaszolt neki: 1. Még nem kapta meg a törvényt. 2. De már aláírta. 3. Az ő gazdája nem az Európa Tanács, hanem a magyar miniszterelnök.
Az EBESZ és az Európa Tanács égisze alatt működő Velencei Bizottság közös állásfoglalásában kijelentette, hogy hatályon kívül kell helyezni a Stop Soros törvénycsomagot. Orbán már válaszolt is. Azt mondta, azonnal hatályon kívül helyezi, miután visszahívta Bécsből a CEU-t.
2018. 12. 14.
Kövér László beígérte, hogy szigorodni fognak a szabályok az Országgyűlésben, de a házelnök úgy véli, hogy fegyverhasználatra nem fog sor kerülni az ülésteremben. Legalábbis egyelőre. Sokkoló használatára természetesen már most is.
Eltávolították posztjukról a nemzeti kukaholding vezetőit. A cég az elmúlt esztendőben 43,5 milliárd forintot nem tudott behajtani. A volt vezetők ezután a bajban levő kórházak anyagi talpra állításáért felelős kancellárok lesznek.
2018. 12. 13.
A Kossuth téren tüntető feldühödött tömegből néhányan elkezdték dobálni az ország karácsonyfáját, róluk bebizonyosodott, hogy sorosvallású idegenszívűek.
Az Országgyűlés Hivatala szerint valóban törvénysértő volt a december 12-i parlamenti szavazás, de az a kérésük, hogy ez maradjon köztünk, mert különben arról koldulunk.
Állítólag többen látták a Kossuth téren, majd a Sándor palotánál, a Margit hídon és a Lendvay utcában Bayer Zsoltot, amint a tüntetőkre próbált hatni, kérlelve őket, hogy: „Kedveseim, kérlek titeket, ne csináljátok a balhét, őrizzétek meg a nyugalmatokat, őrizzük meg a rendet, a nemzet egységét, köszönöm nektek!”
Már az ellenzékiek parlamenti akciójánál is sejthető volt, az azt követő utcai balhék, az advent meggyalázása pedig egyértelműen bebizonyították, hogy a Magyar Emberek elleni súlyos támadás mögött nem egyszerűen Soros György áll, hanem maga a CEU, ami jól teszi, ha gyorsan elpucol innen, amíg épségben megteheti.
2018. 12. 12.
Vadai Ágnes írásbeli választ vár Kövér Lászlótól arra a kérdésére, hogy valóban azt mondta-e az ülésen, hogy „hogy hívják ezt a f….t, aki itt üvöltözik?” Kövér szóban így nyilatkozott Vadairól: „Ostoba picsa!”
Többen látták a Belvárosban Nikola Gruevszkit, a Guardian tudósítója, Dan Nolan le is fotózta az Anker közben. Gruevszki úgy nyilatkozott, hogy jár ő vidékre is, Nolant pedig feljelenti, amiért lefotózta.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/13  •  VI. 17. – VI. 30.
Para-Kovács Imre: én nem hazudok pénzért, nem nyalom a kormány seggét, a most leépített cselédsajtó nem kollégám, az övéik Kínában meg Oroszországban vannak Kéri László: Orbán egy órára belátta, hogy „mindennek van határa”. Hátha újabb vereségek hatására ezt egy délutánra, vagy egy napra is belátja! Smuzewitz Ilona: a Fidesz nem veszített, csak nem nyerte meg a választást Váncsa István alig várja, hogy hazánk elérkezzen az Orbán-féle szuverenitás állapotába, hogy az univerzum összes országát jól tökön rúghassuk Farkasházy Tivadar elképzelte Orbánt, ahogy egy bunkerből nézi az aranykonvoj kísérőinek csak Bin Ladenéhez hasonlítható elfogását Havas Henrik Orbán kérésére megírta a volt kormányfő, rettegő fideszeseknek szóló levelét Dési János: így rúgtak ki három perc alatt a Népszavától Lendvai Ildikó: Mikor szólnak Orbánnak? A Heti Kamu megtudta, hogy Sulyok Tamás az elmozdítása elleni tiltakozásul az íróasztalához láncolta magát. Kimentése folyamatban van!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.