Agrárperformance

Smuzewitz Ilona
2008. 07. 17.
A felvásárlási árral elégedetlen termesztők az Auchan parkolójában borították le a dinnyéket. Azt szeretnék elérni, hogy az áruház ne akciósan kínálja a terméküket, és emeljék fel a dinnye árát. Az akcióban feltűnt a mezőgazdasági performance hazai guruja, a leglátványosabb akciók kivitelezője is.

Hócipő: Mire jó egy ilyen tiltakozás?

Karsai József: Elsősorban nem tudom, mire jó, de az első húsz alkalommal bekerülhetünk vele a tévébe, s akkor elmondhatom, hogy mit akarunk.

Hócipő: És mit akarnak?

Karsai József: Drágább dinnyét. Mert a mostani felvásárlási ár mellett nem éri meg dinnyét termeszteni. Azt szeretnénk megtudni, vajon magasabb ár mellett miért nem éri majd meg.

Hócipő: És mit akarnak még elérni?

Karsai József: Szeretnénk elérni, hogy az áruházaknak büdös parkolója legyen, ha már. Továbbá ez a legbiztosabb módja annak, hogy sok emberhez eljuttassuk az ingyendinnye-projektet.

Hócipő: Miért érdekli ennyire a dinnye?

Karsai József: Mert szeretem. A dinnyénél jobban csak a dinnyetermesztőket szeretem.

Hócipő: Milyen dinnyét szeret?

Karsai József: Olcsót. Ha veszem. Ha eladom, akkor a drágát.

Hócipő: Választókerületében sok a dinnyetermesztő...

Karsai József: Tényleg? Nálam? Döbbenetes! Ezt nem is tudtam. Én csak azt láttam, hogy szenvednek az emberek, és ösztönösen melléjük álltam. Máshonnan nem kaptak segítséget.

Hócipő: Honnan kaphattak volna?

Karsai József: Hogy őszinte legyek, a Dinnye Manban bíztam.

Hócipő: Ki az a Dinnye Man?

Karsai József: A szuperdinnyés hős. Aki a dinnyeérés előtt megérkezik zöld színű köntösében, és leszámol a dinnyetermesztőkön élősködő uzsorásokkal. Orrba vágja őket, és addig üti a fejüket a számlatömbjükhöz, amíg magasabb nem lesz a felvásárlási ár. Aztán megrugdossa a kormánytagokat.

Hócipő: Miért?

Karsai József: Mert jólesik. De Dinnye Man nem jött. Nem értem, mi történhetett vele.

Hócipő: Ha ennyire elégedetlen a kormánnyal, mit keres még a szocialistáknál?

Karsai József: Ezt már nemcsak én nem értem, de ők sem.

Hócipő: Volt, hogy búzaégetéssel került be a hírekbe, most pedig az Auchan parkolójában dinnyéket borogató gazdákat pártfogolja. Miért ez a módját választották a tiltakozásnak?

Karsai József: Ha magácska próbált volna már felgyújtani százötven tonna dinnyét, akkor nem kérdezne ekkora hülyeségeket.

Hócipő: Búza, dinnye... Mi a következő lépés?

Karsai József: Ó, azt még nem tudom. Csak azt, hogy számomra még rengeteg lehetőség van a magyar agráriumban. Amíg lehet, én az utolsó szemig kiborítok mindent. És mindenkit.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/3  •  I. 28. – II. 10.
13 OLDALAS HÁBORÚPÁRTI MELLÉKLET! Para-Kovács Imre: Rég volt már polgárháború, és az amerikaiak csodálkoznak, hogy ha egy bevándorlásellenes retardot választanak, az úgy is viselkedik, és hadsereget küld rájuk Váncsa István: Mit tegyen az a NER-es, aki nem lop, és még nem is imitálja, mert ha nem teszi, a gyanú sötét árnya fog makulátlan személyére vetülni Smuzewitz Ilona gyűjtést indít gróf Lázár Jánosért, hogy ne kelljen a százhúszezres nyugdíjig szarosmosdó-pucolásból élnie Nagy Bandó András: Mire készül a Tisza? Farkasházy Tivadar: Ha már nem adták oda a norvégok Trumpnak a Nobel-békedíjat, legalább adják oda neki a svédek az orvosit Havas Henrik: Hogyan bízták a karmelitában Kósa Lajosra a párt gazdasági alapvetéseinek megfogalmazását? Dési János az Orvosi Kamara volt elnökénél járt, aki ukrán menekültek ideiglenes orvosi rendelőjében hórukkol Verebes István Caligulával beszélgetett a helyes kinevezési protokollról A Heti Kamu megtudta: a fűtésszámlák befagyasztása után a kormány a fűtést is befagyasztja Selmeczi Tibor burgonyapárti propagandát terjeszt!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.