Orbán levele a télapónak
Kedves Télapó! Drága Barátaim!
Lappok!
Azért gyűltem ma itt össze, hogy újfent ismertessem Mikulás-napi követeléseimet. Egy évvel ezelőtt is írtam önnek, Télapó, de a posztkommunista kerékkötők jóvoltából levelemet feltehetően nem kézbesítették önnek időben, különben májusban megkaptam volna a levelemben kért miniszterelnökséget. De egyébként is, miért kell nekem ezért külön szólni? Hát nem azt ígérte-e a Télapó, kedves hölgyeim és uraim, drága barátaim, hogy ő majd a tetteink után ítél meg minket minden évben, s az arra érdemesnek oszt virgácsot, vagy országalmát? Mármint piros almát. Akarom mondani, narancsot!
De nem ezt tette! Mondjuk ki, tisztelt hölgyeim és uraim: a Télapó hazudott. Hazudott éjjel, és hazudott éjjel, de csak mert Lappföldön télen nincsen nappal. Az illegitim Télapónak ezért le kell mondania, csatlósaival, a rénszarvasokkal együtt! A Télapó helyére szakértői manókormányt kell állítani, amelyik képes az ajándékok helyes és igazságos elosztására. Hiszen bevallotta, kedves barátaim, hogy az ő zsákjába került a minden jó, a piros alma, mogyoró. Követelem, hogy haladéktalanul adja vissza, és ne játsszon tovább a mogyoróinkkal!
Megengedhetetlen továbbá, kedves barátaim, az a fajta legrosszabb kommunista időket idéző személyi kultusz is, ami a Télapót körüllengi. Le a csokimikulásokkal, vesszen a kakaós tejbevonó massza! Magyar csizmába magyar virgácsot!
Ha a Télapó a követeléseimet 72 órán belül nem teljesíti, polgári engedetlenségi akciót indítok. A polgári engedetlenség keretében arra kérek minden magyar és lapp hazafit, hogy tagadja meg a Mikulást, mondja el minden gyermeknek az országban, hogy a Télapó nem létezik, az egész egy kitervelt hazugság. Ha ezek után sem változna a helyzet, úgy figyelmeztetek, hogy a továbbiakban a húsvéti nyuszi sincs biztonságban, őt sem fogjuk hagyni, hogy tojjon a követeléseinkre.
Hajrá Lappország, hajrá lappok!
Hócipő szerkesztőség: Zöldség / Gyümölcs- Zsidólakás, zsidóbútor egy nap alatt Sulyok filoszemita apjának
- Verebes István: Álom, álom, édes álom, álomkép
- Farkasházy Benedek: Fagyjon le a te tököd is!
- Váncsa István: Kétezer tonna szúnyoggal több
- Smuzewitz Ilona: Kéttannyelvű tarifa
- Dési János: A győztes politikus törzsfejlődése
2026/13 • VI. 17. – VI. 30.
Para-Kovács Imre: én nem hazudok pénzért, nem nyalom a kormány seggét, a most leépített cselédsajtó nem kollégám, az övéik Kínában meg Oroszországban vannak
Kéri László: Orbán egy órára belátta, hogy „mindennek van határa”. Hátha újabb vereségek hatására ezt egy délutánra, vagy egy napra is belátja!
Smuzewitz Ilona: a Fidesz nem veszített, csak nem nyerte meg a választást
Váncsa István alig várja, hogy hazánk elérkezzen az Orbán-féle szuverenitás állapotába, hogy az univerzum összes országát jól tökön rúghassuk
Farkasházy Tivadar elképzelte Orbánt, ahogy egy bunkerből nézi az aranykonvoj kísérőinek csak Bin Ladenéhez hasonlítható elfogását
Havas Henrik Orbán kérésére megírta a volt kormányfő, rettegő fideszeseknek szóló levelét
Dési János: így rúgtak ki három perc alatt a Népszavától
Lendvai Ildikó: Mikor szólnak Orbánnak?
A Heti Kamu megtudta, hogy Sulyok Tamás az elmozdítása elleni tiltakozásul az íróasztalához láncolta magát. Kimentése folyamatban van!







