Budai polihisztor

Hócipő szerkesztőség
2012. 10. 03. · Hócipő 2012/20
Nem akarjuk a feledhetetlen Pelikán elvtárs emlékét beszennyezni, de most egy volt katonai ügyész kerül mindenhová, előbb számonkérési kormánybiztos, ezerből hét találattal, Gyurcsánynak és Bajnainak most kell fizetnie 300-300 ezret, majd irány a mezőgazdaság, dinnyekartell, tehénsorsolás, kasza, almákkal fintorgás, már csak a sukorói parti őrség van hátra.




- Ön kiváló katonai ügyész, de ezer feljelentésből 7 került bíróságra.

- És a Gyurcsány, aki már éhezik?

- Ezért kinevezzük mezőgazdasági államtitkárnak!

- Budai úr, a titkárnője lábát nem kérjük!

- A görög helyzet most egy kemény embert kíván!

- Ugye hogy jobb a magyar, mint a floridai?

- Kartellezünk, na és akkor mit tudnak velem csinálni?

- Áttesznek a rozéfrontra?

- Még jó, hogy nem vörös, a dinnyéből is a sárgát kértem!

- Remélem, nem sukorói kékfrankos!

- Most megtanítom a parasztokat tehenet simogatni!

- Ne, Riska, ne!

- Tessék, vihetik regisztrálni a szavazásra!

- Tegyék meg örmény nagykövetnek vagy almabiztosnak!

- A magyar almának nincs párja!

- De van!

- Isteni, kérdezzenek nyugodtan!

- Ropp!

Fotó: Vörös Szilárd
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/02  •  I. 14. – I. 27.
Para-Kovács Imre: Trump káeurópai makettje úgy pörgeti a hazudozást, hogy reggelente a Magyar Nemzetből kell kimazsoláznia, mit hablatyolt előző nap Váncsa István megtudta: énekelni és tangóharmonikázni tudó belgyógyászokat keresnek a kórházak, akik kis kalappal rendelnének az épület bejárata előtt Smuzewitz Ilona: Segítene Trump védőpajzsa a vasúti mosdókban nyíló kisboltok felújításában? Farkasházy Tivadar a 38. évfolyamról és az összmagyar Tarrfogyatkozásról Havas Henrik jelenti a Karmelitából: hogyan keverték össze Orbán előre megírt válaszait a nemzetközi sajtótájékozhatóján várható kérdésekre Dési János nem érti, miért 300 milliós peront épített a vasútminiszter-gróf, ahelyett, hogy NER-es létrakölcsönzőt nyitnának Verebes István: a hatalomgyakorlásnak felelőssége van, vagy következménye? A Heti Kamu megtudta: vonatpótló sífutó-csoportokat szervez a MÁV Selmeczi Tibor egy Blikk-címlapról, amely 50 évet késett Megünnepeljük az orosz újévet, és, hogy újra oroszol tanulhatunk, ha Viktor nyer 2025 Hócipő-Díjasai – II. rész 2025 Hócipő Hírei – II. rész
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.