Az államé vagyok

Varga Ferenc József
2012. 07. 08.
Addig picsogtuk vissza a Kádár-rendszert, vagy az egész "átkost", hogy most itt van újra, tessék! Az igaz, hogy a 3,60-as kenyérből már hiányzik a tizedesvessző, de például megint van államosítás. A napokban többek között a menzák centralizálása került látótávolságba, s természetesen máris hallatták hangjukat a notórius elégedetlenkedők. Pedig az államosítás jó. Ezt egy nevét nem vállaló, fejlesztési minisztériumi vezetőtől tudta meg a Hócipő riportere.

P. János: Köszönöm az interjút, de még mielőtt hozzákezdene, egy pillanatra hadd kérem el a diktafonját!

Hócipő: No de minek?

P. János: Rá kell ragasztanom ezt a kis matricát.

Hócipő: Mi ez? Hello Kitty?

P. János: Nem, az van ráírva, hogy "NEHARI".

Hócipő: Az meg mit jelent? "Ne haragudj" tindézseresen?

P. János: Nemzeti Hangrögzítő Intézet.

Hócipő: Tehát már a diktafonom is a kormány keze alá került?

P. János: Igen.

Hócipő: Atyavilág!

P. János: Ott még nem tartunk, de távlati terveink között az is szerepel.

Hócipő: Bírni fogja az állam ezt a rengeteg terhet?

P. János: Hajjaj! Sokkal hatékonyabb lesz mindennek a működése, ami állami irányítás alá kerül.

Hócipő: A felsőoktatásban dolgozók nem így vélik.

P. János: Majd megváltozik a véleményük.

Hócipő: Ennyire biztos ebben?

P. János: Igen, mert ha nem a véleményük változik meg, akkor a munkahelyük.

Hócipő: Kissé szigorúak. Nem. Nagyon.

P. János: Csak szigorral működhet hatékonyan a rendszer.

Hócipő: Egyszer már bebizonyosodott, hogy a központosítás nem a legjobb megoldás.

P. János: A hamarosan létrejövő Állami Hatékonyságvizsgáló Intézet majd másképp fogja látni.

Hócipő: Lesz-e olyan dolog, amit nem államosítanak?

P. János: Igen! Kettő is. Az egyik például az a... a... ja nem, az nem... viszont a másik, a... jsa nem, az sem. Nem nem lesz.

Hócipő: Például a felsőoktatásban attól félnek, hogy így minden drágább lesz, nem beszélve attól, hogy az egyetemek, főiskolák komoly bevételektől esnek majd el.

P. János: Hát hogy esne el bárki vagy bármi is forrásoktól, ha egyszer az állam gondoskodik róla?

Hócipő: És a drágaság?

P. János: A feleségem otthon van, éppen főz.

Hócipő: A saját lakásukban?

P. János: Hát persze, ki máséban?

Hócipő: Merthogy az is az államé lassan, nem?

P. János: Igen.

Hócipő: És benne a felesége?

P. János: Hmmm... maga egy kreatív gondolkodású ember! Még néhány hónap és itt a NAKV, azaz a Nemzeti Asszonykezelő Vállalat.

Hócipő: Megyek, még mielőtt engem is államosít.

P. János: Mehet, de amire hazaér...
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/8  •  IV. 9. – IV. 23.
Nyolcadik idei számunkban nyolcoldalas mellékletben vuduzzuk nyolcasokkal Matolcsyt! Para-Kovács Imre: Luxus Moszkvics Slusszkulcs, avagy hogyan különböztessük meg a kullancsot a poloskától Váncsa István: Magyarországon minden kérdésben bölcs uralkodónk mondja meg a tutit, kivéve, ha épp más dolga van Smuzewitz Ilona: hogyan segíti a rendrakásban a szegény embereket a lakóautóval országjáró Gyurcsány? Farkasházy Tivadar: Orbán 20 éve még Bayreuthba járt Rockenbauerrel, most meg Győzikével zebrázik Havas Henrik: Orbán Rodostóba készül, viszi magával Menczert is, aki majd Mikes Kelemen álnéven tudósítja a TV2-t Dési János: Hogyan fogják magyarázni a matematika oktatásának betiltását? Gyermekvédelmi szempontokkal! Verebes István: Casanova jó útra tér, Harpagon pedig kislisszol a Nemzeti Bankból A Heti Kamu megtudta: jó szándékból, törődésből jár Mészáros Lőrinc Afrikába vadászni, így kímélve meg a zebrákat a szavannák rossz tartási körülményeitől Selmeczi Tibor: mit tegyünk, ha elmegy a víz, az áram, a fűtés, a gyerek meg bömböl, mert lekapcsolják a Tik Tokot?
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.