Megszűnik a Parlament
Varga Ferenc József
2011. 05. 04. · Hócipő 2011/09
Mind a Főváros, mind pedig a kormány támogatja azt a budapesti javaslatot, miszerint a jelenlegi Magyar Országházat nevében és küllemében is meg kell változtatni. Tarlós István szerint a kupola fenntartása évente többmilliárdos kiesést jelent az amúgy is komoly likviditási gondokkal küszködő fővárosi költségvetésnek, ráadásul Budapesten több kupolás épület is van, ami némiképp egyhangúvá teszi a város látképét. Az Országház kupolája tehát minden valószínűség szerint eltűnik. Ami a névváltoztatást illeti, a Főváros és több kormánytag is kifogásolja, hogy Horthy Miklósról jóformán semmi nincs elnevezve Budapesten, így könnyen elképzelhető, hogy a közgyűlés megszavazza az Országház Horthy Miklós-palotára való átnevezését.
Varga Ferenc József
legolvasottabb cikkei
legolvasottabb cikkei
Varga Ferenc József
legfrissebb cikkei
legfrissebb cikkei
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/12 • VI. 4. – VI. 17.
Smuzewitz Ilona: Legyünk bátorak, merjünk BL-döntőre gyalogolni!
Para-Kovács Imre: a ketamin hatása a gazdaságpolitikára, avagy hogyan szaladgáljunk láncfűrésszel a kezünkben a szüreti bálon
Nagy Bandó András búcsúestje a Szegedi Zsinagógában
Váncsa István: kötelezni fogják az önkormányzatokat, hogy péntekenként zsíros kenyeret dobáljanak a nyugdíjasok közé
Farkasházy Tivadar: a KDNP olyan, mint a Felcsút a fociban, nem kell hozzá ember se a tribünre, se a pályára
Havas Henrik beszivárgott a Karmelitába a Magyar Nemzeti Védelmi Tanács ülésére
Lendvai Ildikó nem érti, miért kesereg Orbán, hogy az Unió lenullázná a magyar növekedést, amikor az előrelépés volna, hiszen épp mínuszban van
Dési János Haraszti Miklóssal beszélget arról, hogyan kell újra megtanulnia a stencilezést az ellenzéki újságíróknak
A Heti Kamu megtudta, alapítvánnyá alakul Magyarország is
Selmeczi Tibor alig várja a kormány 30 ezres élelmiszerutalványát, hogy megduplázza vele a vagyonát!
2025/12 • VI. 4. – VI. 17.




GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT
Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.
