Fészekrakás Orbán módra 2.

Mégis ők kapták a legtöbbet?

2005. 07. 20. · Hócipő 2005/15
Prológ

Kékessy úr dolgai után sok éve, szinte valamennyi laptársunknál előbb kezdtünk el kotorászni. Felettébb különösnek tartottuk ugyanis, hogy valaki diplomáciai előképzettség nélkül egyik pillanatról a másikra nagykövet lesz a világ egyik legfontosabb diplomáciai őrhelyén, ráadásul azonnal rezidenciát csináltat magának félmilliárdért, amikor az előző is egy vagyonba került, mivel az egyik előd feleségének zongorajátéka zavarta a szomszédokat. S miközben azzal dicsekszik, hogy régi barátja, a miniszterelnök személyes kiválasztottja, tucatnyi cége ezen évek alatt is százmilliós állami támogatásokat kap.

Aztán laptársaink jóvoltából megtudtuk a közös szőlőt, a baráti összejöveteleket, amelyekről dr. Duda gyorsíró jóvoltából nemjegyzőkönyvek készültek, s azt, hogy a Haris közi lakást is a leköszönő nagykövet veje vette meg, meglehetősen jó áron. A másodfokú ítéleteket viszont tapasztalatból ismertük, s mivel már szinte vártuk, szolidaritásból szálltunk be ismét az ügybe, hogy ne hagyjuk az Élet és Irodalmat magára. Egykor a The Washington Post is így járt, amikor a Mély Torok jóvoltából elkezdett egy elnök és barátai után szaglászni, a többi lap csak hosszú hónapok múltán kezdett foglalkozni az üggyel. Mi, a magunk szerény eszközeivel, egy másik történetnek eredtünk igazából a nyomába, a Haris közi lakás megszerzésének és eladásának. Akit érdekel, tartson velünk!



Mondanak ezt-azt
Parlamenti bizottság - 2005. július 6.

A bizottságnak az a neve, hogy az Orbán család állami forrásokból történő gazdagodását vizsgáló bizottság, és az én álláspontom ugye az, amit levélben is tudattam önökkel, hogy soha egyetlen forintnyi gazdagodásunk nem jött létre semmifajta állami támogatásból...

Beszélünk összesen 122 millió forintnyi vagyonról, amiből 25 millió forint a hitel, ha azt levonjuk, akkor kapunk egy számot, amiből én még le szoktam vonni azt a vagyont, amit a házasságkötésünkkor kapott lakás kétszeri cseréjéből meg egyebekből vettünk...

Úgy érzem magam, hogy azt tudom mondani a helyzetre, mint amit Török Szultán mondott Fülig Jimmynek az igori fegyenctelepen, amit szó szerint nem ismétlek meg, hogy most már elegem van ebből a dologból, aztán hagyjuk ezt, mert minden két évben úgy tesznek, mintha lelepleznének, meg új tények merülnének fel, valójában soha semmi új dologról nincsen szó...
(Orbán Viktor a parlamenti vizsgálóbizottság előtt, 2005. VII. 6.)

Orbán Viktor: Többször megírták újságok, sokat gondolkodtam már, hogy pereljek, s még nem is tettem le a dologról, mert mégiscsak pénzről és komoly dolgokról van szó, a dolog lényege az, hogy azzal is meg szoktak vádolni, hogy a Haris közi lakást drágábban adtuk el, mint a piaci ára lett volna. Ezért az eladáskor készíttettünk a Magyar Ingatlan Szövetséggel egy értékbecslést. Erre azért volt szükség, mert az ingatlant nem közvetlenül mi értékesítettük, hanem felkértünk egy nagy nemzetközi céget - ha már az És és a Friderikusz kapott egy kis ingyen reklámot -, a Colliers nevű nagy nemzetközi ingatlanforgalmazó céget, hogy hirdesse meg és értékesítse a lakásunkat. Ők készítettek egy értékbecslést, amely így hangzik: a lakásunk 62 millió 775 ezer forint közeli reális piaci értéken meghirdethető. A cég bonyolította a dolgot, a jutalékot is kifizettük, ami ezért jár.

Eörsi Mátyás: Amit eddig elmondott, az elég bájos, ha jól értem, egy nemzetközi ingatlanközvetítőt megkértek, hogy értékelje vagy hirdesse meg, meghirdetik, és csodák csodája, Kékessy Dezső lapozgatja a hirdetéseket, rábukkan, és pont ő a vevő, hát ez nagyon érdekes.

Orbán Viktor: A korrektség kedvéért, hogy valótlan tények ne maradjanak válasz nélkül, természetesen, ha az ember eladja az ingatlanát, mindenkinek szól, ha ön a baráti körömbe tartozott volna, ráadásul sikeres és jól menő ügyvéd, akit ugyan a polgári kormány szétvert, de még van esélye a visszatérésre, tehát ha ön a baráti körömbe tartozott volna, akkor önnek is szóltam volna, hogy egyébként meghirdettünk egy lakást, és mindenki, aki tud segíteni, van esetleg ismerőse, az egyébként ennek vigye a hírét. Egyébként a vevő nem Kékessy Dezső, bocsánat, ne hozzunk hírbe embereket olyasmivel, amivel talán nem helyes hírbe hozni, hanem egy osztrák állampolgár. Önnek abban igaza van, hogy ez az osztrák állampolgár egy vagy két évvel később a szóban forgó úr egyik lányát feleségül vette...

A Haris köz története. Amikor összeházasodtam a feleségemmel, akkor Szolnokon egy saját tulajdonban lévő lakással rendelkeztünk. Ott kezdtük a közös életünket, saját lakással. Ezt később elcseréltük a budapesti Mester utca egyik lakására, ami önkormányzati lakás volt, tehát tulajdont adtam önkormányzatiért. Kérem, amikor a Haris köz beszerzési értékét számolgatja, ezt vegye figyelembe, lakástulajdont cseréltem először át egy Mester utcai önkormányzati lakásra, úgyhogy ráfizettem egyébként. Mert Szolnok és Budapest között az ingatlanok ügyében akkor is volt különbség. Éltünk a Mester utcában, majd a Mester utcai lakás után újabb gyerek jött, nagyobb lett a család, ezért a Mester utcából átköltöztünk a Haris közbe. Nem méltányos az ön részéről csak azt az összeget számolni, amit egyébként akkor fizettem rá, mert leadtam ugyanis az önkormányzati lakásomat. A Mester utcai lakásunkat elvette az önkormányzat, megkaptuk helyette a Haris közit, és rá kellett fizetni. De az egészet legyen szíves számolni, ha osztani-szorozni akar, ha arányokat akar kiszámolni. Mert én úgy jutottam el a Haris közbe, hogy a feleségemmel közös életünk kezdetén volt egy saját tulajdonunk. Kétszeri cserével jutottunk oda...

Nem emlékszem, hogy valamilyen rendkívüli kedvezményt kaptunk volna az önkormányzattól, tehát erre a kérdésre azt tudom válaszolni, hogy össze kell számolnunk, hogy akkor éppen hányan voltunk, meg kell nézni, hogy a csere pontosan mikor történt, 94-ben. A feleségem 94-ben szülte a harmadik gyermekünket. Ha összeadom, az öt, most az időpontokat nem tudom önnek megmondani, mit mondott, hogy mi volt a szabály.

Szabó Zoltán: 93-ban történt a csere, tudomásom szerint akkor négytagú volt az önök családja, és a szabály úgy szólt, hogy egy szoba, plusz személyenként egy fél, ugye négyszer fél az kettő, tehát összesen egy háromszobás önkormányzati bérlakás illet meg valakit, vagyis a cserét csak ebben az esetben hagyhatja jóvá, Budapesten akkor azt hiszem még a FIK...

Orbán Viktor: Mikor történt ez a csere, bocsánat?

Szabó Zoltán: 1993-ban...

Orbán Viktor: De mikor? ...Ezt csak azért kérdezem, mert a harmadik gyerekünk 1994 februárjában született, könnyen lehet, hogy a feleségem éppen várandós volt a harmadik gyerekkel, hogy az akkori jogszabályokat figyelembe lehet-e venni, azt nem tudom önnek megmondani, de a családunk éppen bővülés előtt állt, tehát 94-ben született, elején született a harmadik gyerekünk, kérem, hogy ezt nézzék meg, és ha úgy látják, hogy valamilyen rendkívüli dolog történt, hát akkor kíváncsi vagyok a véleményükre. De soha senki még ezt a kérdést fel sem vetette, úgyhogy meg is mondom őszintén, meg is lepett ezzel.

(Idézeteink a Klubrádió élő közvetítéséből származnak)



Sajnos a Hócipő csupán két órával előtte kapott értesítést a volt miniszterelnök úr rendkívüli sajtóértekezletéről, és a téma se volt megjelölve, így hiányoztunk az Uránia Nemzeti Filmszínházból, ahol vagyonát a sajtó elé szórta. De hiába is mentünk volna el, ott nem illett kérdezni, nekünk meg a kérdésbe egy hónapok óta készülő, másnap megjelenő négyoldalas cikket kellett volna becsempészni. Szerencsére a moziban és a 20 órával későbbi parlamenti meghallgatáson a bravúros kérdezők jóvoltából mindenre választ kaptunk, így nincs más dolgunk, mint összevetni legutóbbi állításainkkal. Már csak azért is, mert a kérdezett pártja azóta semmi mással nem foglalkozik, mint a bizottság elnökével, Molnár úrral, ilyen ajándékra ugyanis nem nagyon számítottak.

A miniszterelnök úr utolsó mondatában említett kérdést a dolgok szerencsétlen összejátszása folytán aznap reggel megjelenő kéthetilapunkban már felvetettük, de Orbán Viktor érthetően a napját nem a Hócipő elolvasásával kezdi, ezért négy kérdést magunknak is feltennénk, amelyek egyike se mulatságos, de talán meglepő.

1. A Haris közi lakás eladásakor mennyit érhetett a Mester utcai lakás? Feltételezve, hogy utóbbit vették volna meg a minden bennlakó bérlőnek járó 90%-os kedvezménnyel.

2. Mennyit fizettek összesen a cseréért és a vételért? Ha ugyanis ezt leszámítjuk a Mester utcai és a Haris közi lakás 2002-es értékének különbözetéből, akkor kiszámítható, hogy mennyivel nőtt a cserével az Orbán család vagyona.

3. Az akkor fennálló rendelkezések értelmében járt-e nekik a Haris közi négyszobás, 135 négyzetméteres lakás?

4. Hányan kaptak akkoriban hasonló nagy lakást?


1. A Mester és Hallerutca

Utánanéztünk, mennyit érhet ma egy 50 m2 körüli Mester utcai lakás. Az Ingatlanexpressz honlapján 100 ezer eladó lakást tartanak nyilván, ezek között egy tucat, 50-55 m2-es, Mester utca környéki, nem lakótelepi lakást találtunk:

Terület (m2)
Ár (M Ft)
Mester utca
51
17,1
Haller utca
55
13,5
Gönczy Pál utca
51
12,9
Haller utca
53
12,9
Mester utca
50
12,9
Kálvin tér mellett
54
12,5
Üllői út - Klinikák
55
12,0
Soroksári út
55
11,9
Mester utca
53
11,0
Bokréta utca
54
10,9
Bakáts tér
51
10,9
Üllői út - Klinikák
50
8,5

Vegyük ki a két szélső értéket, hiszen a legolcsóbb udvari, a listavezetőt pedig iparművész hozta rendbe. A maradt tíz lakás átlagos alapterülete 53,1 m2, átlagára 12 millió 140 ezer forint. Bár ezek többnyire irányárak, vagyis általában lehet belőlük alkudni, továbbá az elmúlt három évben még ezen a nem túl keresett helyen is emelkedhettek az árak, mégse korrigáljunk, hanem vegyük úgy, hogy a Haris közi lakás eladása pillanatában, azaz 2002 nyarán egy kb. 50 m2-es Mester utcai ingatlan hozzávetőlegesen 12 millió forintot ért, azaz 51 millióval kevesebbet, az érte kapott Haris közi lakásnál.


2. Borsos ráfizetés

Persze a csere anyagi áldozattal is járt, ugyanis ha valaki 1993-ban egy nagyobb önkormányzati lakást kapott, és egy kisebbet adott le, a különbözetért lakás-használatbavételi díjat kellett fizetnie. Megpróbáljuk ezt rekonstruálni. Ennek mértékét a 2/1971-es (II. 8.) kormányrendelet, illetve a végrehajtására aznap kiadott azonos számú ÉVM-PM rendelet szabályozta, amely változatlan összegekkel 23 éven át, 1994. január elsejéig volt érvényben. Az összegek rendkívül alacsonyak, lényegében jelképesek, mivel általában fedél nélküliek vagy albérletben, szükséglakásban élők számára lettek megállapítva. Egy 135 m2-es bérlemény díja a következő tételekből állt.

Háromszobás, összkomfortos lakás a legmagasabb, fővárosi övezetben 76 ezer forint, a negyedik szoba + 20 ezer. (Melléklet a 2/1971. rendelethez, 1. és 4. pont)
Az önkormányzat a kedvező fekvésért ezt maximálisan 50 %-kal növelheti. (2/1971 R. 4. § Vhr. 4)
Amennyiben a négyszobás lakás területe meghaladja a 90 négyzetmétert, újabb 20%-kal növelhető. (2/1971 R. 4. § Vhr. 3/A)


Vagyis a Haris közi főbérlet lakás-használatbavételi díja a fizetőnek legrosszabb esetben: 76+20+(96x0,5)+(96x0,2)=163,2 azaz 163 ezer 200 forint lehetett.

Ebből levonták a leadott Mester utcai kétszobás, komfortos lakás díját, ami a már említett rendelet mellékletében található táblázat szerint 44 ezer forint. Vagyis a rendelet alapján maximálisan 120 ezer forint lehetett a fizetendő különbözet, annak ellenére, hogy a Haris közi lakást a beköltözéskor az önkormányzat igen sok pénzért teljesen felújította, de erről majd később.

A Haris közi bérlakásért néhány hónappal későbbi megvételekor 563 ezer 760 forintot kellett fizetni. Ha összeadjuk a két összeget, akkor kevesebb, mint 700 ezer forintba került, hogy az Orbán házaspár 2002-ben nem egy 50 m2-es Mester utcai, hanem egy 135 m2-es Haris közi tulajdonnal rendelkezett. (Feltételezve, hogy a Mester utcai lakást is megvették volna 90%-os kedvezménnyel.) A belvárosi lakást 63 millió forintért adták el Kékessy Dezső vejének. Két eset lehetséges:

A) A volt francia nagykövet későbbi veje, Arno Michael Wimpf-fen az akkori forgalmi értéknél jóval többet fizetett érte. Az általunk megkérdezett ingatlanszakértők úgy vélik, hogy 2002 nyarán, a vétel időpontjában a Haris közi lakás nem ért többet 35-40 milliónál. Ez viszont egyesek szemében azt a látszatot keltheti, hogy a vételárban szerepet játszhatott a jövendő após nagyköveti kinevezése (Én az ő választása vagyok - K. D.), az Orbán-kormány idején a Kékessy-cégeknek juttatott 484 milliós állami támogatás, valamint a Lévai Anikóval való közös tokaji szőlészkedés. Mi ezt a továbbiakban nem vélelmezzük, mivel a keretes részből kitűnik, hogy ezért Orbán Viktortól pert kaphatunk a nyakunkba, és emiatt rettenetesen meg vagyunk ijedve, másrészt a volt miniszterelnök úr elővigyázatosságból egy híres nemzetközi céggel felbecsültette a lakását, és velük is adatta el, nehogy szó érje a ház elejét. Ráadásul a jutalékot is kifizették ezért, amit igazán megspórolhattak volna, hiszen a hirdetésre végül a legjobb ajánlatot barátjuk, régi tokaji üzlettársuk, a velük gyakorta összejáró Kékessy Dezső volt nagykövet veje tette, aki a belvárosi ingatlanárak meredek emelkedése ellenére pár évre rá már olcsóbban is hajlandó lett volna eladni, talán azért, mert közben szó érte a ház végét. De az is lehet, hogy mindez merő véletlen.

B) Kékessy Dezső veje pontosan az akkori forgalmi értéken vásárolta meg. Azaz a Haris közi lakás értéke 8 év alatt az eladó önkormányzat által 1994 márciusában megállapított 5 millió 872 ezer 500 forintról 63 millióra emelkedett, ami jó tízszeres emelkedés. Szorozzuk be az előbb kiszámított 700 ezres ráfordítást ennyivel, ami mai áron kb. 7 milliónak felel meg. Vagyis a Mester utca-Haris köz cserével az Orbán házaspár vagyona 51 millió mínusz 7 millió, azaz 44 millió forinttal emelkedett.

Elképzelhető persze, hogy a Fővárosi Ingatlankezelő többet kért a lakás-használatbavételi díj plafonjánál, mondjuk a dupláját. Ennél többet viszont egy még élő FIK-es se tudott elképzelni. Sajnos az erre vonatkozó adatok valahogy hiányoznak mindenhonnan. Ez esetben egy másik, kissé bonyolultabb módszerrel is hasonló vég-eredményt kapunk, hiszen ha maradva, a Mester utcai bérlakást veszik meg tulajdonként, azért is kellett volna legalább 120 ezret fizetni, tehát a ráfordítás nem 700 ezer, hanem 820 ezer, ám a másikhoz viszonyított többlet szintén 700 ezer, azaz ugyanez a kellemes, 44 milliós vagyonnövekmény jön ki.


3. Bevállalom

Utánanéztünk az 1993-ban érvényben lévő lakásrendeletnek.

1/1971 R. 10. § (1) A lakásügyi hatóság olyan szobaszámú tanácsi bérlakást utalhat ki, amely a lakásigény mértékét nem haladja meg.
(2) A lakásigény mértéke - az együttlakó személyek számától függően - a következő:
3 személy: 1 1/2 - 2 1/2 lakószoba
4 személy: 2 - 3 lakószoba
5 személy: 2 1/2 - 3 1/2 lakószoba
6 személy: 3 - 4 lakószoba.

Orbán meghallgatásán elmondta, hogy a kérelem időpontjában már útban volt harmadik gyermekük. Ám Csernus doktorral és az állami lakástámogatásokkal szemben az ilyen típusú bevállalás a tanácsi (önkormányzati) lakáskérelmeknél nem játszott szerepet. De ez esetben se jön össze a négy szobához szükséges minimális hat fő.
Megpróbáltunk egy olyan indokot keresni, amivel a lakáskérelem jogos, s találtunk egyet:

1/1971 R. 9. § (2) Tanácsi bérlakás kiutalására lakásigénylés alapján az a személy is jogosult, akinek van ugyan lakása, de az
c) az életkörülményeinek jelentős megváltozása következtében részére már nem felel meg (pl. áthelyezés folytán az új munkahelyéhez közelebb fekvő lakást kér).

Márpedig a lakáskérelem beadásakor kapta meg a Fidesz székháznak a Váci utcai volt Tiszti Kaszinót, ami alig száz méterre esik a Haris köztől. Ám ezzel is van két bökkenő. Egyrészt ilyen indok csak a lakáskérelem jogosságához elég, a lakásigény mértéke akkor is meghaladta az előírtakat, másrészt az indok a csere időpontjában már nem létezett, mivel a Fidesz által megbízott cég azonnal eladta másfél milliárdért a Külkereskedelmi Banknak, így Orbán már nem járhatott gyalog a munkahelyére, pedig milyen praktikus lett volna.


4. Mégis ők kapták a legtöbbet

Az utolsó kérdés az, hogy 1993-ban mennyire volt mindennapos, hogy egy kétgyerekes házaspár egy 50 m2-es külvárosi lakás bérlőjeként beadott egy kérvényt, és kapott cserébe egy 135 m2-es belvárosi bérleményt.

Kerület:
II.
VIII.
XI.
XIII.
A lakáshoz jutottak száma:
113
477
248
133
Közülük 120 m2-nél nagyobbat kapott:
0
0
4
0
A XI. kerület adatai 1992-re, a többieké 1993-ra vonatkoznak.

Megkérdeztünk erről néhány fővárosi önkormányzatot. A négy kerület lakóinak száma 420 ezer, (II. kerület 90 ezer, VIII. kerület 80 ezer, XI. kerület 140 ezer, XIII. kerület 110 ezer) azaz Budapest (1 millió 750 ezer) negyedében 1993-ban kerületen-ként átlagosan egy család kapott 120 m2-nél nagyobb önkormányzati lakást. E szám értékeléséhez számítsuk hozzá, hogy a négy kerület legkisebbjében, a VIII.-ban az évben 3000 kérelmező volt.


44 milliós állami hozomány

Már csak a véleményünk van hátra, bár nem vagyunk biztosak benne, hogy Orbán Viktor a parlamenti vizsgálóbizottsággal ellentétben, a miénkre is kíváncsi. A volt miniszterelnök úr az Urániában 91 millióra becsülte a budai ház és telek értékét, ehhez jön a 17 milliós felcsúti vályogház, a 10 milliót érő 52 hektáros felcsúti legelők és szántók, a 2 milliót érő tokaji szőlő, s a kétmilliós autó. A 122 millióból lejön a 25 milliós bankhitel, s a 63 millióért eladott, hozományból vásárolt Haris közi lakás, azaz házasságuk 19 éve alatt 36 milliót, évente 1,9 milliót kellett megtakarítaniuk. A kétmilliós összeadási hibától most tekintsünk el.

Mi ezzel szemben azt állítjuk, hogy vagyonuk ezen időszak alatt a 36 milliónak több mint a duplájával, 80 millióval növekedett. S ennek többsége az államtól származik, a 63 millióért eladott Haris közi lakást ugyanis nem hozományból vették - ha csak nem számítjuk annak az érte fizetett 563 ezer 760 forintot -, hanem a jelentős vagyonnövekményhez a Mester utca-Haris köz cserével jutottak hozzá, melynek jogossága, finoman fogalmazva, erősen vitatható, s kutatásaink alapján Budapest négy kerülete közül háromban példa nélkül álló, rendkívüli dolog, ami más emberek számára nem volt lehetséges.




- Kié volt a Haris közi lakás?
- Egy idős hölgyé, aki egy évvel a csere előtt elhunyt, így került vissza a kerülethez.
- És milyen címen adhatott a kerület Orbánéknak ekkora lakást?
- Akkor ez a bérlemény már nem a kerület lakásállományába tartozott, mivel kivonták onnan, s a Fővárosi Ingatlankezelő rendelkezési állományába került.
- Bizonyára véletlenül. S mit kapott érte a kerület cserébe?
- Vagy párszázezer forintot, vagy a Mester utcai lakás bérlőkijelölési jogát.
- Egy 135 m2-es belvárosi lakás helyett egy 50 m2-es külvárosit? Nem túl jó üzlet.
- Az még nem annyira külváros.
- De miért kellett a FIK-et közbeiktatni?
- Mert másképp nem lehetett volna a IX. kerületből az V. kerületbe kerülni.



Epilógus

Lapzártakor tudtuk meg, hogy eddigi ismereteinkkel ellentétben nem 1993 elején, hanem 1992 januárjában kötötték a Haris közre a bérleti szerződést. A csereszerződést pedig 1991. decemberében. Mi viszont az 1993-as lakáskérelmekkel és kiutalásokkal vetettük össze, már csak a XI. kerület 92-es adatát tudtuk beszerezni. A dolog másik következménye, hogy Orbán Viktor emlékezetével ellentétben, a csere időpontjában, 1991 végén nem a harmadik gyereküket várták, hanem a másodikat, tehát a kérelem időpontjában nemhogy öten, de még négyen se voltak, három ember viszont maximálisan két és fél szobás lakást kaphatott. De a szobák számát talán a lakást adók is elszámolták, mint a papa a gyerekeket.
(folytatjuk)
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2024/24  •  XI. 20. – XII. 3.
Nézze meg képeinket Magyar Péter bepoloskázásáról! Para-Kovács Imre nem tartja valószínűnek, hogy Magyar Péter szaglóhártyájának regenerálódása után Buddhává változik Farkasházy Tivadar: Orbán Ráhel milliókért öltözött orosz zászlónak október 23-án Váncsa István: mi köze a magyar-argentin űripari együttműködésnek a honvédelem rendszerét feltörő, nem biztos, hogy orosz hekkerekhez? Smuzewitz Ilona: Az amerikai választás visszaadta Semjén hitét. Amerika normális, tehát Semjén is normális, őrület, hogy mennyire! Havas Henrik megtudta a karmelitában, hogy milyen nagy és gazdag lesz Magyarország, amely még nem elég nagy és gazdag, de az lesz! Dési János: nem érti, hogy háborús vészhelyzet és háborús infláció idején miért is töltenék a honvédek a S.E.R.E.G. című sorozat kritizálásával az idejüket? Verebes István újabb Örkényiádái A Heti Kamu megtudta, hogy hatalmasra nőttek Rogán Antal fülei, és mindent hall, ami Budapesten történik
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.