A javunkat akarják!

Pokoli nyugdíjtörténetek

Ürmös Zsolt
2010. 11. 26.
A külföldi sajtó meghökkent, az elemzők pedig levegőért kapkodnak a kormány szerdai bejelentése után, amivel Matolcsy György ultimátumot adott az állampolgároknak: visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe, vagy búcsút inthetnek az államtól járó nyugdíjuknak. Munkatársunk, Ürmös Zsolt, a Hócipő Vujity Tvrutkoja, félelmet nem ismerve felkerekedett, és a nyugdíjháború frontvonalából, a Nemzetgazdasági Minisztérium egyik frissen ásott lövészárkából küldött tudósítást.

Hócipő: A levegőben még érezhető a puskaporszag, mikor a kiürült sajtószobába lépünk. A széksorok előtt lövészárok. Az egyik félreeső sarkában a költségvetés CheGuevarája, a Kossuth tér Ramboja ül, aki jó katonához illően fegyvereit tisztogatja. Matolcsy úr, zavarhatom egy pillanatra?

Matolcsy: Meg kellett tennünk, amit meg kell tennünk, hiszen ahhoz, hogy valamit megtegyünk, tennünk kell érte, hogy megtegyük, mert amit most nem tettünk meg, azt nem tesszük meg soha.

Hócipő: Köszönjük, hogy ezekben a nehéz órákban is Schmitt Páltól idéz. Hogy áll a nyugdíjcsata?

Matolcsy: Fejünk fölött még a magánnyugdíjpénztárak dögkeselyűi kőröznek, de a távolban a kapitalista tőke hiénáinak már csak ködbevesző árnyalakja látszik, ahogy behúzott farokkal somfordálnak odébb.

Hócipő: Tehát úgy néz ki, megnyerték a háborút?

Matolcsy: Csapataink harcban állnak... Hátulról az alkotmánybírósági törvénnyel mögéjük kerültünk, jobbról pedig Selmeczi Gabriella nyugdíjadós bejelentésével ütöttünk lyukat a keleti szárnyukon.

Hócipő: Az ellenfelek a harctéri szabályok megsértésével vádolják önöket. Az ellenzék azt mondja, hogy amit önök alkalmaznak, azok már maffiamódszerek.

Matolcsy: Ezt vezérlőezredesünk nevében kikérem magamnak! És ha az ellenzék ezt az állítását továbbra is fenntartja, kénytelen leszünk lófejet tenni az ágyukba...

Hócipő: Ön a harcok közben azt nyilatkozta, hogy „A nyugdíjmentő törvénycsomag célja, hogy biztonságossá tegye az állami nyugdíjrendszert.”

Matolcsy: Így van. Biztonságossá az állam számára.

Hócipő: A pénztárak szerint ez zsarolás...

Matolcsy: Mi csak a polgárok javát akarjuk.

Hócipő: Na jó, de a polgárok érthető módon nem szívesen adják oda a javaikat önként és dalolva.

Matolcsy: Itt már nem csak forradalom van, hanem a háború, és köztudott, hogy háború idején engedélyezett a polgárok javait igénybe venni, és katonai célokra felhasználni.

Hócipő: És aki nem adja?

Matolcsy: Talán leginkább egy gyermekmondókával tudnék a kérdésére válaszolni. Aki nem lép át egyszerre, nem kap rétest estére!

Hócipő: De a polgári lakosság elleni erőszakot és a háborús fosztogatást a törvény is bünteti.

Matolcsy: Csapataink harcban állnak, úgy hogy várjuk meg, mit mond erről majd a leendő főügyész.

Hócipő: És nem fél, hogy nagyban megváltoztatja majd a háború menetét, hogy a Stabilitás Pénztárszövetség képviselője kijelentette, ha kell, Strasbourgig mennek?

Matolcsy: Már arra is megvan a győztes taktikánk. Bécs alatt megvárjuk őket, majd megfutamodást színlelve, lóhátról lenyilazzuk mindet!
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/18  •  VIII. 27. – IX. 9.
Orbán repülőről is megtekintette, elkészült-e már a hatvanpusztai félkész mezőgazdasági üzem! Para-Kovács Imre: A lán ugrani készül, avagy az oroszok akkor fosztogatnak és erőszakolnak Ukrajnában, ha azt Szijjártó már megbeszélte Lavrovval Váncsa István a falvak kedvenc időtöltéséről: a kocsmák előtti mocskosfideszezésről Smuzewitz Ilona megtudta: úgy pótolják az orvosokat, hogy minden vajúdó kismama kezét egy vízvezeték-szerelő fogja majd Farkasházy Tivadar nem érti, a kormány miért tudta azonnal, kik gyújtották fel a kárpátaljai templomot, és most miért nem tudta Sulyok, kik bombázták Munkácsot? Havas Henrik egy Semjén Zsolt kezében tartott Bibliára esküdött, hogy hallgat Dési János Kőszeg Ferenccel beszélgetett az ügynökök elöli futásról és a Pride-sétáról Selmeczi Tibor Mészáros Lőrinc nyomdokain: gázszerelésbe kezdett egy vécépumpával Verebes István galériája, avagy a sértődött ellenzéktől a Fidesz utolsó órájáig A Heti Kamu kioknyomozta, hogy a NER-elit tihanyi, luxusnyaralónak tűnő gyümölcsfeldolgozói mellett nem úszómedencék épültek, hanem feszített víztükrű cefrekádak
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.