Demjén Rózsi Kulturális Főváros

Majláth Mikes László
2010. 01. 11.
Vasárnap este volt a Pécs, Európa Kulturális Fővárosa rendezvénysorozat megnyitója. A megnyitó előadás előtti utolsó pillanatokban sikerült elkapnunk az ünnepély egyik szervezőjét, s egy rövid interjút kicsikarni tőle. A Hócipő riportere a Széchenyi tér újonnan lerakott, de máris kátyús kövezetén bukdácsolva kérdezte az illetékest.

Hócipő: Hogy lehet az, hogy a minap készült el a Széchenyi tér kőburkolata, de máris orra lehet bukni az elmozdult kőlapokon?

Szervező: Ez elsősorban a fagy miatt van, meg azért, mert a magukfajta budapesti újságírók mindig csak a rosszat keresik.

Hócipő: Akkor mondjon valami jót is Pécsről, Európai Kulturális Fővárosáról.

Szervező: A legjobb hírem az, hogy az ünnepélyes megnyitón Demjén Rózsi fog énekelni playbackről.

Hócipő: Tehát Rózsi fogja szimbolizálni az európai kultúrát.

Szervező: Igen, mert a Lovasi a Kispál és a borzból nem akart playbackelni.

Hócipő: Ki rendezi a pécsi megnyitó ünnepséget?

Szervező: Káel Csaba.

Hócipő: Akkor gondolom, a megnyitó happy enddel végződik...

Szervező: Csak ne gúnyolódjon, Káel úr 80 millióból hozta létre ezt a hatalmas népünnepélyt, melynek fényét 450 pécsi középiskolás, a Pécsi Filharmonikusok, a Pécsi Balett és a Bóbita Bábegyüttes emelik.

Hócipő: Ki még?

Szervező: Rátgéber Laci, a Pécsi Mizo kosaras lányai és Balikó Tamás.

Hócipő: Az a hír járta, hogy Sting is eljön.

Szervező: Helyette van a Demjén Rózsi.

Hócipő: Mi a megnyitó ünnepély alapgondolata?

Szervező: Megelevenedik Pécs egész történelme. A végén aztán feljön a pécsi energiákkal feltöltött Nap.

Hócipő: A Nap? Este?

Szervező: Ez Káel Csaba zsenialitása. Szó szerint idézem: az instrumentális zenei részre Pécs kulturális energiáival feltöltött Nap az égre emelkedik, nagy átmérőjű világító gömb lebeg majd a Széchenyi tér felett, a gömböt lézer és tűzijáték veszi körül, még jobban kiemelve azt.

Hócipő: Ez gyönyörű! De mi van a beígért beruházásokkal?

Szervező: Már megint ez az akadékoskodás. A koncertterem és a tudásközpont őszre készül el, a Zsolnay-negyed 2011 nyarán. Viszont a közterek mind megújultak.

Hócipő: Igen, egy pécsi taxis szerint annyi üres közteret csináltak Pécsett, hogy bárhol le lehet szállni repülővel. Kicsit billeg ugyan a kövezetük, ezért veszélyes a landolás.

Szervező: Már megint a negatív hozzáállás.

Hócipő: Miben nyújt többet Pécs Essennél és Isztambulnál, hiszen ez a két város is Európa Kulturális Fővárosa lett.

Szervező: A németek és a törökök sajnálhatják, hogy nekik nincs két olyan géniuszuk, mint Káel Csaba és Demjén Rózsi.
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/02  •  I. 14. – I. 27.
Para-Kovács Imre: Trump káeurópai makettje úgy pörgeti a hazudozást, hogy reggelente a Magyar Nemzetből kell kimazsoláznia, mit hablatyolt előző nap Váncsa István megtudta: énekelni és tangóharmonikázni tudó belgyógyászokat keresnek a kórházak, akik kis kalappal rendelnének az épület bejárata előtt Smuzewitz Ilona: Segítene Trump védőpajzsa a vasúti mosdókban nyíló kisboltok felújításában? Farkasházy Tivadar a 38. évfolyamról és az összmagyar Tarrfogyatkozásról Havas Henrik jelenti a Karmelitából: hogyan keverték össze Orbán előre megírt válaszait a nemzetközi sajtótájékozhatóján várható kérdésekre Dési János nem érti, miért 300 milliós peront épített a vasútminiszter-gróf, ahelyett, hogy NER-es létrakölcsönzőt nyitnának Verebes István: a hatalomgyakorlásnak felelőssége van, vagy következménye? A Heti Kamu megtudta: vonatpótló sífutó-csoportokat szervez a MÁV Selmeczi Tibor egy Blikk-címlapról, amely 50 évet késett Megünnepeljük az orosz újévet, és, hogy újra oroszol tanulhatunk, ha Viktor nyer 2025 Hócipő-Díjasai – II. rész 2025 Hócipő Hírei – II. rész
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.