Mibe fektessünk a válság idején?

Pataki Balázs
2008. 10. 22. · Hócipő 2008/22
Gazdasági válság idején értékálló dolgokba érdemes fektetni, illetve olyan javakba, amikre mindig szükség lesz. A gondos kisnyugdíjasoknak ennek megfelelően érdemes műtárgyakba fektetniük a pénzüket, például egy-egy olcsó Leonardóba vagy Raffaellóba, vagy bármely más Tini Nindzsa Teknőc festményeibe, de Van Gogh műveinek többsége is megfelel erre a célra. Arcképekből tehát ne ragaszkodjunk Deákhoz vagy Szent Istvánhoz a magyar pénzeken, sem pedig George Washingtonhoz.

Ha valaki nem ért a műtárgyakhoz, vehet aranyrudakat is, amikből nagyokat érdemes venni, mert azokban több az arany, meg a nagyobb rudakat nem szórja el az ember olyan könnyen a lakásban.

Ha valaki inkább az olyan dolgokra szavaz, amikre mindig szükség lehet, akkor annak azt ajánljuk, hogy tartson otthon kurvákat, mert azokból a legínségesebb időkben is könnyen pénzt tud csinálni.


HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/6  •  III. 11. – III. 24.
Para-Kovács Imre: megszerezte az ukrán aranymaffia elfogásának hiteles történetét, avagy a nyírkérecsi kényszerzubbonyos levélkihordó esete a katonai helikopterekkel Váncsa István: Megint bejöttek az oroszok, feltéve, ha az utolsó orosz kiskatona a megfelelő időben csakugyan kiment Smuzewitz Ilona: a béke egyenlő Orbán és a szovjethatalom Farkasházy Tivadar: nem fognak maguktól megbukni, a kutatók csak elbizakodást hoznak, szóval, tessék kampányolni! Havas Henrik a Karmelitában megbújva látta, mit szólt Orbán ahhoz, hogy a Magyar Nemzetben megjelent, hogy a mai kormány bűnbanda Lendvai Ildikó lebukott, mert kiderült, hogy ő az MSZP Kocsis Mátéja Dési János: a fény és a sötétség küzdelme Verebes István kampányvideó-javaslatai A Heti Kamu megtudta, álnéven indulnak a fideszesek a választáson, listavezetőik: Orbán Tisza Viktor, Semjén Tavaszi Szellő Zsolt és Kövér Árada László Selmeczi Tibor nem érti, miért nem kell újraélesztés előtt is reklámokat nézni
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.