A négy elem

Sánta Balázs
2008. 10. 08. · Hócipő 2008/21
A tűz, a víz, a föld és a levegő (bár Arisztotelész még a szelet is számolta ötödikként). És persze a biomassza, ami alakítja, hasznosítja, és olykor éppen a megfelelő pillanatban örökíti meg. Ez utóbbiakból válogattunk.


A csepp egy relatív mértékegység!


Ma ilyen a bilifrizura!


- Nem lebegek, csak ilyen tiszta a víz alattam!


- Végre valami, main meg tudtam vakarani a fülem!


- Fúj ez lócitrom volt!


- Főúr, hozna egy kis pirospaprikát meg kenyeret?


Ebből lesz az ózonlyuk!


Ilyen a modernizált albán légierő!


Táj, ecsettel!


Tizenegyezer ampercsapás!


A Szűz csillagkép?


- Csak a kezemet figyeljék!


Mennyi a teherbírása? 2X10 a harmincadikon kg.


Edisonnak is így juthatott eszébe!


- Micsoda? Fátyolos a tekintetem?


Szív küldi!


Nem csoda, hogy Eltűntek!


- Te hozod az ötödik elemet?
HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2026/3  •  I. 28. – II. 10.
13 OLDALAS HÁBORÚPÁRTI MELLÉKLET! Para-Kovács Imre: Rég volt már polgárháború, és az amerikaiak csodálkoznak, hogy ha egy bevándorlásellenes retardot választanak, az úgy is viselkedik, és hadsereget küld rájuk Váncsa István: Mit tegyen az a NER-es, aki nem lop, és még nem is imitálja, mert ha nem teszi, a gyanú sötét árnya fog makulátlan személyére vetülni Smuzewitz Ilona gyűjtést indít gróf Lázár Jánosért, hogy ne kelljen a százhúszezres nyugdíjig szarosmosdó-pucolásból élnie Nagy Bandó András: Mire készül a Tisza? Farkasházy Tivadar: Ha már nem adták oda a norvégok Trumpnak a Nobel-békedíjat, legalább adják oda neki a svédek az orvosit Havas Henrik: Hogyan bízták a karmelitában Kósa Lajosra a párt gazdasági alapvetéseinek megfogalmazását? Dési János az Orvosi Kamara volt elnökénél járt, aki ukrán menekültek ideiglenes orvosi rendelőjében hórukkol Verebes István Caligulával beszélgetett a helyes kinevezési protokollról A Heti Kamu megtudta: a fűtésszámlák befagyasztása után a kormány a fűtést is befagyasztja Selmeczi Tibor burgonyapárti propagandát terjeszt!
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.