Békamenet

Ürmös Zsolt
2012. 04. 04. · Hócipő 2012/07
Jobboldali természetvédők szerint már a magyar anyatermészet is a kormány politikája mellett demonstrál. Ezt bizonyítja a múlt hétvégén a Tisza-tó nedves ártéri részeiről Tiszafüredig vonuló Békamenet is, melyen több százezer levelibéka, barna varangy és vörös hasú unka demonstrált a kormány politikája mellett. A Békamenet Magyarországért elnevezésű megmozduláson a részt vevő kétéltűek csendes brekegéssel biztosították támogatásukról a kormányt. A Belügyminisztérium szerint a felvonuláson négyszázezer béka vett részt, a közelben túrázó Rákay Philip ugyanakkor legalább kétmillió brekegő résztvevőt számolt meg, de még az ellenzékinek számító nyugat-európai környezetvédelmi lapok is legkevesebb százezer felvonuló békáról írtak.


HÓCIPŐ AZ ÚJSÁGOSNÁL
2025/19  •  IX. 10. – IX. 23.
Para-Kovács Imre: a Fidesz Zrt. elnöke által Kötcsén belengetett jogerős ítéletek feljegyzéséről és elrendezéséről Váncsa Istvánnak esze ágában sincs meghamisítani a miniszterelnök úr humorát, inkább teljes pompájában élvezi Smuzewitz Ilona megtudta, mennyivel emelné a magyarok adóját Mohamed Farkasházy Tivadar egy kacsintós pénztárca beszédét hallgatta 50 percig a Kötcsei sátorból Havas Henrik kényszerből meghamisította Orbán Rorschah-tesztjét Dési János: Mitől lett a Szovjetuniónak vége? Avagy a pop-art és a demokratikus ellenzék speciális esete Lendvai Ildikó megtudta, hogy a liftjavítás legjobb módozata a zebrátlan mezőgazdasági üzemmé alakulás Verebes István: Tapaszt alatt A Heti Kamu megtudta: hatvanpusztai intézőnek nevezték ki Kövér Lászlót, aki első intézkedésével onnan is kitiltotta Hadházyt Végigjártuk a Szabadság teret, ahol a teljes magyar történelem összesűrűsödik, mielőtt a maradék épületeit is ellopják
GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT Képaláírásaink a képzelet szüleményei, nem a rajtuk szereplők mondták. • A Hócipő hírei álhírek. • A Képzelt riportok álinterjúk, nem az azokban nevesített személyek szólalnak meg bennük. • Legyen résen: oldalunkon a valódiak mellett alkalmanként álhirdetések is előfordulnak • A Föld gömbölyű.