A Békemenet Amerikában
Bartus László
2013. 05. 29. · Hócipő 2013/11
Az amerikai hírtelevíziók az észak-koreai atomkísérletekről szóló tudósításukat megszakítva adtak helyszíni tudósítást a Békemenet amerikai partraszállásáról. Brüsszel megfegyelmezése után a Békemenet az Egyesült Államok ellen fordult, miután Amerika a Magyar Nemzet jóindulatú figyelmeztetése ellenére sem húzta meg magát. Először repülőgéppel akarták átrepülni az óceánt, de miután értesültek arról, hogy az Orbánkormány megszüntette a magyar légitársaságot, mint a hanyatló nyugat ópiumát, hajó mellett döntöttek. Kerényi Imre emlékeztetett arra, hogy az amerikaiak partraszállása is hajókkal történt, amikor 1944-ben Európa földjére érkeztek mint gyarmatosítók, és eltaposták az akkori nemzeti együttműködés rendszerét. A Békemenet időpontját a parlamenti sámán javaslatára a D-day napjára, június 6-ra tűzték ki. Először egy gyorsnaszádra szálltak, de arról kiderült, hogy a Vác-Dömös közötti Duna-szakaszra tervezték, Mohácsig sem bírná ki. Így esett a választás az olasz partoknál elsülylyedt Costa Concordiára. A hajó roma áldozatai 400 millió dollárra perelik a tulajdonost, de Bayer Zsolt kimutatta, hogy a hajót a cigányok süllyesztették el, hogy megszerezzék az utasok nyakláncait. Miután a cég háttéranyagot kapott a cigányok bűncselekményeiről a perhez, hálából a Békemenet megkapta a kimentett hajóroncsot. A tulajdonos felajánlotta a cigányok által követelt kártérítés felét, de Bencsik András közölte, hogy az meg sem közelíti az állami támogatásukat. Ebből a pénzből inkább a hajó italszükségletét töltsék fel.
A Costa Concordia a terveknek megfelelően június 6-án érkezett New York partjaihoz, és a Szabadság- szobor előtt sülylyedt el, mivel a léken beömlő vizet az erre a célra szerződtetett borsodi közmunkások már nem tudták kilapátolni. Őket és az elsüllyedt hajót hátrahagyva, a Békemenet tagjai úszva közelítették meg a partot. A Battery Parkban összegyűlt tömeg azt hitte, úszóversenyt rendeznek. Többen a felfújható „We will not be colonies!” feliratba kapaszkodtak, melynek tetején Kerényi Imre és Bencsik András a hajóról megmentett utolsó vodkás üvegen vitatkozott. A whiskys ládákat az angol partok után kidobták, hogy a nyugati züllöttség szimbólumától megszabadulva könnyítsenek a hajón és a közmunkások terhein. Útközben egyetlen lázadás történt, amikor a Goj Motorosok összevesztek Hegedűs Lóránt híveivel Orbán jáki beszédén, de miután az erre a célra magukkal hozott Hadházi Ákos szekszárdi képviselőt áthúzták a hajófenék alatt, az indulatok elcsendesedtek.
A Békemenet tagjait az amerikai parti őrség hajói szállították partra. Erre való tekintettel Széles Gábor lemondott az ágyútűzről, az ágyúk különben is a Concordiával és a közmunkásokkal együtt elsüllyedtek. Ezért csupán annyi történt, hogy Széles bejelentette az amerikai kontinens elfoglalását és megszállását magyarul. A körben álló New York-iaktól - akiknek egy része azt hitte, hogy átúszták az óceánt - nagy tapsot kapott. A Békemenet tagjai elővették az öveikre csomózott magyar zászlókat és hajpántokat, és csatasorba rendeződtek. Az amerikaiak egy ideig nem értették, mi történik, majd a rongyos kelet-európai társaságra nézve valaki elkiáltotta magát: „Halloween!”. Többen hazaszaladtak a csontvázas kosztümért. A rendőrség annyit érzékelt, hogy valami „Parade” indul, ezért megkérdezték az útvonalat. Egy katonai gyakorlóruhába öltözött pocakos ember közölte magyarul, hogy elfoglalják a Wall Streetet, és megszüntetik a nemzetközi pénztőke hatalmát. Majd kifüstölik a buzikat a Greenwich Villageből, útba ejtik a Times Square-t, ahol lerombolják a nyugati kultúra bálványait. Elfoglalják a New York Times, majd a CNN szerkesztőségeit, ahol beolvastatják az amerikai kormánnyal szembeni követeléseiket. Végül az ENSZhez vonulnak, és az Egyesült Nemzetek Szövetsége nevét Nemzetek Együttműködési Szövetsége névre változtatják. Ezután egyesülnek a Yorkville-ben a 82. utca sarkán levő - Corvin köznek nevezett - Starbucks kávéháznál a New York Polgári Kör tagjaival, és az amerikai trafikosok szövetségével. A rendőrök az útvonal alapján megállapították, hogy nagyobb turistacsoport érkezett, és adtak egy térképet Bencsik Andrásnak, hogy merre vezesse a menetet. Amikor a Békemenet kifeszítette az „Ő értünk, mi érte!” feliratú transzparenst, a New York-i nézelődők örömmel ismerték fel a fotókon az ismerős arcot, és Mr. Beant keresték a tömegben.
A Wall Streeten Kerényi Imre a Washington-szobor alatt felállította az Alaptörvény Asztalát, mire az Occupy Wall Street félmeztelen női aktivistái rohanták meg, és egy jointot nyomtak a szájába. Kerényi közölte, hogy ő a nemzetközi pénztőke uralma ellen tiltakozik, mire új barátai közölték vele, hogy ők is. Kerényi kiszögelte a negyedik alkotmánymódosítást, de nem a tőzsde kapujára, mert egy kínai és arab befektetői csoport miatt a menetet elterelték egy mellékutcába. Az ír söröző tulajdonosa örült az új dizájnnak, cserébe Bencsik egy ingyensört követelt. A Chris - topher Street szado-mazo üzleteinél eltűnt a menet jobbikos és goj motoros fele. A Sohóban megszeppenve vonuló Békemenetet homelessfelvonulásnak nézték, többen negyeddollárosokat nyomtak Széles Gábor kezébe. Az utca forgataga, az üzletek, a zsibongó teraszok, sörözők, a felszabadult fiatalok látványa megzavarta az ideológiailag kevésbé képzetteket, akik kezdték a fejükről leszedni és az út menti kukákba süllyeszteni a nemzeti lobogókat. Miután Bayer közölte angolul, hogy ez egy „Peace March”, a nézelődők nagyon megörültek: a békét ők is nagyon szeretik. Bőrnadrágos félmeztelen fiatalemberek vették körül Kerényit, aki már az Alaptörvény Asztalát sem tudta felállítani a Washington Square-en. A menetből többen befeküdtek a szökőkútba. Bayer állatokról szóló beszéde elmaradt.
A Békemenet élén haladók a Little Italy után vették észre, hogy a magyarok többsége eltűnt mögülük. Többen beadták a menekültkérelmüket. A „We will not be colonies!” transzparens mögött New York-iak vonultak, Brooklynból ortodox zsidók csatlakoztak a menethez. „A békéért, az önkény - uralmak feltámadása és a holokauszt ellen tüntetnek” - olvashatták a Times Square-en a villanyújságon a menet résztvevői, akikhez egyre többen csatlakoztak. A menetet Bloomberg polgármester köszöntötte, a New York Yankees egy Jetter-autogrammal ellátott pólót ajándékozott Kerényinek. A menet megállt néhány percre, hogy Bayer dollárt tudjon váltani a Chase Bankban, hogy megigyon egy Coca-Colát. A trafikban kereste az Obamáról készült fotókat, de az indiai eladó nem értette az angolját. A menet tagjai közben eltűntek a Times Square ajándékboltjaiban és a környező kocsmákban. Kerényit utoljára a Broadway környékén látták egy stretch limóban, a negyedik alkotmánymódosításból készített csákó volt a fején, és kezében egy whiskys pohárral ordítozott, hogy „éljen a szabadság!”
A Békemenet a híres 66-os úton folytatta útját, ahova már csak Bayer és néhány magyar gárdista jutott el. Velük volt az öregember a sósavas üveggel. Bayer azt tanácsolta, ha már az őket ölelgető New York-iakat nem locsolta le, nyugodtan öntse ki, mert a három hónapos gyaloglás alatt a Nevada sivatagban a sósav úgyis elpárolog. Ezután Bayer gázt adott, maga mögött hagyva nemzeti barátait. Lerúgta Szőke Ferit a csomagtartóról: már régen nem járt a 66-os úton.