Májusban megismétlik a forradalmat
Smuzewitz Ilona
2013. 03. 20. · Hócipő 2013/06
Aggasztónak nevezte Matolcsy György, hogy az időjárás váratlanul és hirtelen akkor fordult rosszabbra, amikor már nem ő a nemzetgazdasági miniszter. A jegybankelnök közleményében azt írta: látható, hogy gazdaságpolitikájának köszönhetően Magyarország távol tudta tartani a kellemetlen időjárást. Távozása után azonban a nemzetközi pénztőke és spekuláns csatlósai elérkezettnek látták az időt, hogy összehangolt támadást intézzenek az emelkedett hangulatban ünneplő magyar emberek ellen. Matolcsy elégedetten állapította meg, hogy az alattomos támadást az illetékes szervek visszaverték. A tapasztalatokat elemezni fogják, írta a jegybankelnök, hátha találnak olyan intézkedést, amivel a kinevezése óta tartó forintgyengülés hatásait is kivédhetik.
*
„Hóvihar? Milyen hóvihar?”, dezett vissza döbbenten a Fidesz kommunikációs igazgatója. Kocsis Máté azt mondta: a Fidesz tagjai nem érzékeltek semmilyen hóvihart vagy rossz időjárást. A párt tagjai és szimpatizánsai azt tapasztalták, hogy ahol csak megjelent Orbán Viktor, ott gyönyörűséges tavaszi idő támadt. Budapesten és a vidéki helyszíneken az is elég volt, ha a magasba emelik a kormányfő fotóját: többen arról számoltak be, ha nagyon közel álltak a fényképhez, akkor a hőségtől még a könnyű, tavaszi felöltőjüket is le kellett vetniük, miközben éteri nyugalom járta át őket. Előfordult, hogy azt tapasztalták: rezsijük továbbra is folyamatosan csökken. A kormányzati megemlékezések helyszínén több alkalommal az is előfordult, hogy a résztvevők váratlanul húszezreseket találtak.
*
A szocialisták sokkal szervezettebben nem tisztították volna az utakat, mondta Mesterházy Attila. Az MSZP elnöke szerint kormányuk a behavazott autókat és embereket fegyelmezettebben és hatékonyabban hagyta volna cserben.
*
A váratlanul Magyarországra érkező szabadcsapatok ellenállás nélkül foglalták el a Parlament és az Alkotmánybíróság épületét, valamint a Sándor-palotát, ahol kikiáltották a Szabad Lengyel-Magyar Államot. Az államfői posztot ideiglenesen a Lengyel Felszabadító Bizottság tölti be: a kollektív testület első intézkedéseként közleményt adott ki, amelyben kormányfőnek Orbán Viktort kérték fel, és felszólították, hogy haladéktalanul térjen haza a száműzetésből. A lengyelek meglepődtek, amikor vendéglátóik megtalálták őket, és közölték velük, hogy az állami ünnepségek nem idegen megszállás, hanem rossz idő miatt maradtak el. Azon is megdöbbentek, hogy Orbán nem emigrált, hanem a brüsszeli EU-csúcson vesz részt, mert nem tudták, hogy Magyarország az Unió tagja. Igaz, Lengyelország tagságáról is most hallottak először. Lapzártakor azt próbálják megérteni, hogy mi az EU, és mi lett a Szovjetunióval.
*
Kedvezményes kamatozású hitelkonstrukciót dolgoz ki a magyar kormány azon autósok számára, akik nem tudják a helyszínen készpénzzel vagy bankkártyával kiegyenlíteni a kimentésük költségeit.
*
Annyira felháborította a kormány szerencsétlenkedése és a katasztrófa mérete Gyurcsány Ferencet, hogy hólapáttal a kezében, feldúltan rótta a köröket a nappalijában. A DK elnöke végső elkeseredésében nyilatkozatokkal és közleményekkel vette fel a harcot az ítéletidővel.
*
A 2013-as magyar forradalom és szabadságharc a rossz idő miatt elmaradt. A szervezők tudatják az érdeklődőkkel, hogy a forradalmat és szabadságharcot várhatóan egy későbbi időpontban tartják meg. A legvalószínűbb időpont május eleje- közepe lehet, ha nem esik sok eső. Júniusban kezdődik a vakáció, a július-augusztus a szabadságolási időszak miatt esik ki. Szeptemberben az iskolakezdés, októberben pedig a szüret akadályozza a forradalom és szabadságharc megvívását. Novemberben és decemberben már megint nagyon hideg lesz, és hidegben csak a kormánypártiak hajlandóak utcára vonulni, és a karácsonyi időszak úgyis a szereteté, a családé és az ajándékozásé, amikor nem illik forradalommal és szabadságharccal zaklatni az ünneplő magyarokat.
*
A magyar emberek kormánya egyelőre tudomásul veszi a bíborosok döntését, közölte a kormányszóvivő. A döntés előtt órákon át tanulmányozták az érveket és ellenérveket, majd arra az álláspontra jutottak, hogy elfogadják az új pápa személyét, függetlenül attól, hogy mások mit gondolnak róla, vagy a kormánynak mennyire tetszik a bíborosok döntése. Meg nem erősített hírek szerint a pápaválasztási konklávé előtt a magyar kormány azt fontolgatta, hogy hatékonyabb érdekérvényesítésbe kezd, és saját pápajelöltet küld a Vatikánba. Az elképzelés szószólói arra hivatkoztak, hogy Magyarországon a magyar emberek kormánya kétharmados felhatalmazással bír, aminél nagyobb támogatással legfeljebb az azeri és a türkmenisztáni kormányok rendelkeznek, de a katolikus vallás szerint azok kevésbé fontos államok. Magyarország viszont nagyon is fontos állam, ezért a magyar kormány több tagja úgy vélte, hogy a konklávénak leginkább a magyar emberek érdekeit és kívánságait kellene figyelembe vennie, és ha kell, ezt bármikor egy alkotmánymódosítással is nyomatékosíthatja a parlamenti többség. A kabinetnek nem volt egységes álláspontja, és a vita hevében felmerült: ha a bíborosok nem lennének tekintettel a magyar emberek érdekeire, akkor a magyar emberek kormánya önálló magyar egyházat hozna létre. Az első magyar ellenpápa személyére Parragh László volt esélyes, de visszautasította a megkeresést, mert jelenleg lefoglalja az átfogó oktatási reform elkészítése.