Fenyőember

Pataki Balázs
2009. 04. 17.
Sok minden kering a levegőben, ami tüdőnket károsíthatja. A por, kén-dioxid, vagy kátrány mellé most már a fenyőt is ide kell sorolnunk, miután egy orosz férfi tüdejéből egészséges fenyő cserjét operáltak ki orvosai. A misztikus esetről Artyom Sidorkint, a fenyő-tüdejű embert kérdeztük.

Hócipő: Meglepődött, hogy fenyőt találtak a tüdejében?

Sidorkin: Azon még annyira nem is, de aztán az orvosaim mondták, hogy amikor kioperálták, még égett rajta egy csillagszóró, a fa alatt pedig bontatlanok voltak az ajándékok.

Hócipő: Valakik az Ön tüdejében akartak karácsonyozni?

Sidorkin: Nagyon úgy tűnik, de egy szerencsétlen megfázás alkalmával valószínűleg kitüsszentettem őket.

Hócipő: Mégis, hogyan kerülhetett a tüdejébe az a fenyő?

Sidorkin: Pontosan nem tudom, mert néha kicsit sokat iszok, tudja. Szóval vagy az volt, hogy betintázva belélegeztem egy egész erdőt, de csak ez az egy fa maradt meg, vagy lehet, hogy csak egy magot tüdőztem le és az nőtt ki bennem. Mondjuk gyanús volt, amikor egyszer egy zsák tobozzal az orromban ébredtem, de akkor még nem gondoltam semmi rosszra.

Hócipő: Okozott valamilyen panaszokat a fenyő?

Sidorkin: Hát sokszor gyantát köhögtem fel, az nem volt jó. De volt jó oldala is, mert például mindig wunderbaum illatú volt a lehelletem, és nem kellett fogpiszkálót sem használnom, elég volt pár tűlevelet felböfögnöm. Annak azért örülök, hogy nem mammut fenyő volt, mert egy 35nm-es garzonban az nem nagyon fért volna el bennem.

Hócipő: Állítólag nem mindenki örült, hogy kioperálták a fenyőjét ...

Sidorkin: Ahogy az altatóorvosom mesélte, amikor kivették a fát, a bal tüdőmben egy mókus tiltakozásul felgyújtotta magát, mert elvették a lakását.

Hócipő: Gondolom, ezután jobban fog vigyázni, hogy miket lélegez be.

Sidorkin: Igen, ezentúl elkerülöm a mókusos környékeket. Az égett mókus nagyon sok epét csinál, tetszik tudni. De a sok szénanáthást sem irigylem, mert amennyi pollent belélegeznek, bennük jókora szénakazlak nőhetnek nyár végére.