Lennél toll politikus kezében?

Farkasházy Benedek
2014. 03. 01.
Látva, hogyan törte ketté tollát tegnapi sajtótájékoztatóján Janukovics, összegyűjtöttük milyen sors vár az íróeszközökre ha politikusok kezébe kerülnek.

A volt ukrán elnök kicsit feszültnek tűnt oroszországi sajtótájékoztatóján, talán a dácsájában hagyott üres csekkek hiányoztak neki, amiket a jövőben nem irkálhat alá és osztogathat szabadon.



A cseh elnök, Vaclav Klaus chilei látogatásán vágta zsebre az előtte heverő tollat. Mire hazaért, rajongói ötezer tollal várták rezidenciája előtt.


Obamának még tollat sem kell a kezébe fognia minden alaklommal, amikor aláír egy törvényt. Az amerikai elnökök közül ő használt először autopent, azaz aláírógépet, amikor távollétében kellett sürgősen ratifikálnia a költségvetési törvényt.


Amikor Obama bejelentette, hogy kinevezi Jacob Lew-t pénzügyminiszternek, még viccelődött is, hogy megkérte, legalább egyetlen betűje legyen felismerhető az aláírásában, ami a jövőben minden amerikai pénzjegyre felkerül.


Matolcsy György aláírása azonban nem biztos, hogy mély nyomot fog hagyni a forint bankjegyeken. Legalábbis ha azt vesszük alapul, hogyan látta el kézjegyével 2011-es vagyonbevallását.


Képzelhetjük, hány dokumentumot kell aláírnia naponta José Manuel Barrosónak, az Európai Bizottság elnökének. Csoda, ha az ő szignója is egyszerűsödött kicsit az évek során?


Persze az se mindig jó, ha egy politikus túl hosszan ír. Schmitt Pál hiányzó l-betűi mára legendássá lettek: Első álamfői látogatásom első álomásán – írta a hegyeshalmi Paprika Csárda emlékkönyvébe.


Bajnai szerint azonban a tollak a választók kezébe valók. Csak két X, ilyen egyszerű! – mondta 2013 október 23-án.